عنوان پروژه: مدیریت استراتژیک شرکت بهمن دیزل

 فرمت: Pdf،powerpoint

 حجم فایل: 1.123 KB

http://modir3-3.ir/images/bahmandizel-modir123.com.gifتاریخچه مدیریت استراتژیک شرکت بهمن دیزل

شركت بهمن دیزل با هدف تولید کامیون های سبک و نیمه سنگین و سنگین و مینی بوس و به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور در اول خرداد ماه سال 1382 به صورت پروژه زیر نظر گروه بهمن آغاز به کار نمود و در آذر ماه سال 1382 تولید آزمایشی کامیونت 6 تن را تحت لیسانس شرکت ISUZU ژاپن آغاز نمود و در 19 اسفند ماه 1382 رسما از سوی وزیر صنایع وقت در جاده قدیم کرج افتتاح گردید.

این مرکز درسال 1382 با سرمایه اولیه یک میلیارد ریال بعنوان شرکت بهمن دیزل به ثبت رسید. در حال حاضر ترکیب سهامداران شرکت به ترتیب گروه بهمن با سرمایه 99.94%، شرکت شاسی ساز ایران، شرکت بهمن لیزینگ، عصر بهمن، شرکت بهمن موتور، شرکت بهمن سرویس، شرکت بهمن خودرو هرکدام با سرمایه 0.01% می باشد.

شرکت بهمن دیزل

شرکت بهمن دیزل بعد از تولید موفقیت آمیز کامیونت 6 تن (NPR)، طی مطالعات صورت گرفته و تجارب کسب شده با همکاری کادر کارشناسی و فنی، تولید کامیون 8 تن ایسوزو مدل (NQR) را در سال 1384 آغاز نمود و بعد از آن در سال 1385 نیز اقدام به تولید کامیونت سبک ایسوزو (NKR) با وزن ناخالص 5.2 تن نمود. این شرکت با هدف توسعه فضای تولید و بهینه نمودن خطوط تولید جهت افزایش و تنوع تولید محصولات در دی ماه سال 1385 به مکان فعلی خود در شهرک صنعتی البرز انتقال یافت.

شرکت بهمن دیزل همواره «شعار ما همواره به حرکت می اندیشیم» را سر لوحه برنامه های خود قرار داده است. مفهوم این شعار در تک تک حروف کلمه «حرکت» به شرح ذیل گنجانده شده است:
    ح: حفظ محیط زیست
    ر: رضایت ذینفعان (مشتریان، سهامداران، کارکنان، تامین کنندگان، جامعه، دولت و …)
    ک: کنترل و نظارت دائم
    ت: توسعه و بهبود مستمر

در حال حاضر می توان اذعان داشت این شرکت با تکیه برچشم انداز فوق بعنوان تنها تولید کننده کامیونهای سبک با برند ژاپنی و با کیفیت ترین خودروی تولید شده در داخل کشور با اختلاف حداقل 40 نمره نسبت به رقبای خود، موفق به اختصاص بیش از 67 درصد سهم تولید کامیونت درمهر ماه سال 1388 گردیده و بعنوان تنها خودرو ساز نمونه و یکی از 26 واحد صنعتی نمونه در سال 1386 در کشور و صد شرکت برتر کشور در سال 1388 شناخته شده است.
شرکت بهمن دیزل توانسته است جهت پاسخگویی به درخواست مشتریان تولید خود را از 934 دستگاه در سال 1383 به 11377 دستگاه در سال 1387 افزایش دهد.

مشتریان کلیدی شرکت بهمن دیزل

مشتریان کلیدی شرکت بهمن دیزل عبارتند از وزازتخانه های دولتی، نیروهای مسلح (ارتش و سپاه)، شهرداری استانهای مختلف، شرکتهای تولید کننده مواد غذایی، شرکت های لیزینگ از جمله شرکت لیزینگ بهمن، نمایندگی های شرکت بهمن دیزل و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد. فروش محصولات شرکت بهمن دیزل از طریق 88 نمایندگی فروش که در 27 استان کشور پراکنده شده است انجام میگیرد. همچنین شرکت بهمن دیزل دارای بیش از 30 نمایندگی خدمات پس از فروش و عاملیت های مجاز تعمیراتی در سراسر کشور جهت ارایه خدمات به مشتریان می باشد.

یکی از اهداف شرکت بهمن دیزل ورود به بازارهای جهانی بوده است که در سال 1387 با آغاز صادرات به کشور عراق به ارزش 5.5 میلیون دلار توانست به این مهم دست یابد و در حال حاضر قصد دارد با توسعه صادرات، بازار کشورهای همسایه مانند عراق و افغانستان را در دست گیرد.
این شرکت بعنوان اولین خودروساز دارنده گواهینامه ISO/TS 16949:2009 سعی در افزایش کیفیت خدمات و رضایتمندی مشتریان و تامین کنندگان و شرکاء تجاری خود دارد.همچنین سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2008  در شرکت بهمن دیزل پیاده و اجرا می گردد.

مسئولیت های اجتماعی شرکت پارس بوشنگ

شرکت بهمن دیزل همواره «شعار ما همواره به حرکت می اندیشیم» را سر لوحه برنامه های خود قرار داده است. مفهوم این شعار در تک تک حروف کلمه »حرکت» به شرح ذیل گنجانده شده است:
ح:حفظ محیط زیست
ر:رضایت ذینفعان (مشتریان، سهامداران، کارکنان، تامین کنندگان، جامعه، دولت و…)
ک:کنترل و نظارت دائم
ت:توسعه و بهبود مستمر

در حال حاضر می توان اذعان داشت این شرکت با تکیه چشم انداز خود به عنوان تنها تولید کننده کامیون های سبک با برند ژاپنی و با کیفیت ترین کامیونت تولید شده در داخل کشور با اختلاف حداقل 40 نمره منفی نسبت به رقبای خود(مطابق آدیت های دوره ای ISQI)، موفق به اختصاص بیش از 67 درصد سهم تولید کامیونت گردیده است و به عنوان تنها خودرو ساز نمونه و یکی از 26 واحد صنعتی نمونه در سال 1386 در کشور و صد شرکت برتر کشور در سال 1388 شناخته شده است. برخی از افتخارات شرکت بهمن دیزل به شرح جدول شماره 3 می باشد.

پروژه های مشابه آماده

 

بیزینس پلن پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

 

پشتیبانی شبانه روزی سایت مدیر 123

تماس با Modir123.com