مدیریت استراتژیک شرکت استارباکسhttp://modir3-3.ir/images/starbucks-modir123.com.gif

تاریخچه شرکت استارباکس (Starbucks)

شرکت استارباکس یک شرکت آمریکایی که در سال ۱۹۷۱ در شهر سیاتل، تاسیس شد، استارباکس یک شرکت، عمده و خرده فروش صنعت قهوه فروشی و میان وعده های خرده فروشی فعالیت و رقابت می کند. استارباکس که بزرگ‌ترین کافی‌شاپ زنجیره‌ای جهان لقب گرفته است، در حال حاضر بیش از ۲۴ هزار شعبه در سراسر جهان دارد.

در کافه‌های استارباکس علاوه بر انواع قهوه‌های گرم و سرد، چای، کیک، ساندویچ‌های آماده و دیگر نوشیدنی‌ها هم عرضه می‌شود. همچنین مشتریان می‌توانند بسته‌های قهوه استارباکس و دیگر محصولات این شرکت مثل ماگ٬ بطری‌های مخصوص قهوه و انواع قهوه‌سازهای خانگی را از شعبات استارباکس خریداری کنند.

محصولات شرکت استارباکس

علاوه بر انواع قهوه دم‌کردنی و اسپرسو، در کافی‌شاپ‌های استارباکس چای، انواع نوشیدنی‌های داخل بطری، شیرینی، ساندویچ‌های آماده و نوعی میلک‌شیک قهوه اختصاصی استارباکس با نام «فراپوچینو» نیز سرو می‌شود. ثابت بودن قیمت‌ها در فروشگاه‌های استارباکس یکی از قوانین این شرکت است.

استراتژی شرکت استارباکس

استراتژی عمومی شرکت قهوه استارباکس (بر اساس مدل مایکل پورتر) تأکید آن بر محصولات قهوه مخصوص است. از سوی دیگر، ترکیبی از استراتژی های رشد ویژه بر شیوه ای که استارباکس برای رشد و توسعه استفاده می کند تأثیر می گذارد. این استراتژی های ویژه برای رشد نیز به طور مستقیم با استراتژی عمومی شرکت مرتبط است. در مورد قهوه استارباکس، چنین همبستگی قابل مشاهده است در ادامه تأکید شرکت بر نفوذ بازار با محصولات خاص خود است.

سفارش مدیریت استراتژیک شرکت استارباکس

محتویات فایل:

تاریخچه شرکت استارباکس، ماموریت شرکت استارباکس، چشم انداز شرکت استارباکس، اهداف شرکت استارباکس، خط مشی ها شرکت استارباکس، محصولات و خدمات شرکت استارباکس، ارزش ها شرکت استارباکس، تحلیلSWOT شرکت استارباکس، تجزیه و تحلیل عوامل داخلی (IFE) شرکت استارباکس، تحلیل نمره نهایی عوامل داخلی (IFE) شرکت استارباکس، تجزیه و تحلیل عوامل خارجی (EFE) شرکت استارباکس، مدل پورتر (5 عامل رقابتی) شرکت استارباکس، گروه مشاوران بوستون شرکت استارباکس، منابع

لیست مدیریت استراتژیک شرکت هاجهت مشاهده لیست مدیریت استراتژیک شرکت ها کلیک نمایید

http://modir3-3.ir/images/tel-admin.gif

http://modir3-3.ir/images/%d9%81%d8%b1%d9%85%20%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3%20%d8%a8%d8%a7%20%d9%85%d8%a7.png