عنوان فارسی: استراتژی کارآفرینی

تعداد اسلاید: 52 اسلاید

فرمت: powerpoint

 حجم فایل: 408 KB

[stextbox id=”grey” caption=”فهرست مطالب پاورپوینت” collapsing=”true” mode=”js” direction=”rtl” shadow=”false”]

پاورپوینت استراتژی کارآفرینی

پاورپوینت استراتژی کارآفرینی: جهانی شدن و تغییرات ناشی از آن موجب الزام سازمان‌ها به نوآوری و كارآفرینی شده است. همچنین ماهیت پویای سازمان‌ها و فعالیت آنها در عرصه رقابت جهانی، الزام ارائه ایده‌های نو، راه‌حل‌های جدید و افكار تازه را جهت تولید محصولات با كیفیت بالا، قیمت مناسب، متنوع و در حداقل زمان، ممكن كرده است تا مزیت رقابتی را كسب و حفظ كنند. بر همین اساس اعتقاد به كارآفرینی در سازمان‌ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده و امروزه سازمان‌ها یاد گرفته‌اند كه باید خلاق، نوآور و كارآفرین باشند؛ به‌طوری‌كه كارآفرینی به‌عنوان موتور رشد و توسعه سازمان‌ها و جوامع شناخته می‌شود.

خلاق: خلاقیت یک پدیده ذهنی است و فرد خلاق کسی است که فکر و ایده جدیدی دارد و به دنبال روش جدیدی برای هرموضوع است.
مخترع: کسی است که روش یا محصولی را برای اولین بار تولید میکند
نوآور: کسی است که قابلیت استفاده و مقرون به صرفه بودن محصول اختراع شده را بررسی و درصورت امکان آنرا تجاری می کند

کارآفرین

پیتر دراکر در مورد شخص كارآفرین معتقد بود كارآفرین فردی است كه همیشه در جست وجوی تغییر است، در برابر آن از خود واكنش نشان می دهد و آن را یك فرصت و شانس می داند. شومپیتر می گوید شخص كارآفرین كسی است كه نوآوری خاص داشته باشد؛ این نوآوری می تواند نوآوری در تولید، در فرایند یا در ارائه خدمات، درجهت رضایت مشتری و… باشد.

کارآفرینی

دكتر رضائیان: كارآفرینی را  شكار فرصت ها به وسیله افراد، بدون در نظر گرفتن منابع موجود در اختیار تعریف می كند و در اصل بر این مهم استوار است كه كارآفر ینان به هنگام تصور فرصت های جدید، محدودیت های منابع جاری را نادیده می گیرند.

تامپسون: كارآفرینی را فرایندی می داند كه در آن بتوان با استفاده از خلاقیت، عضو جدید را همراه با ارزش جدید با استفاده از زمان، منابع، ریسك و به كارگیری دیگر عوامل به وجود آورد.

چرچیل: درباره كارآفرینی با نگاه متفاوتی معتقد است : كارآفرینان باید بر حركت ها و بهبودهای مستمری متمركز شوند كه به صورت مداوم در پی بهره برداری از ریسك ها و فرصت های قابل كنترل باشد.

[/stextbox]

 

پروپوزال های مدیریتیسفارش پروپوزال

بیزینس پلن پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

پشتیبانی مدیر123

http://modir3-3.ir/images/%d9%81%d8%b1%d9%85%20%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3%20%d8%a8%d8%a7%20%d9%85%d8%a7.png