نوکیا (Nokia)

http://modir3-3.ir/S_M/nokia.PNG

تاریخچه شرکت نوکیا

نوکیا در سال ۱۸۶۵ به عنوان یک شرکت تبدیل چوپ به ورقه‌های کاغذ توسط مهندس معدنی به نام Knut Fredrik Idestam در کناره های رود Tammerkoski در شهرستانTampere در جنوب غربی فنلاند و در دوران تسلط امپراطوری روسیه بر این کشور تأسیس شد. در سال 1868 Idestam کارخانه دیگری (دومین) را در نزدیکی شهر نوکیا در 15 کیلومتری غرب تامپره و در کنار رود Nokianvirta که منبع بهتری برای تولید نیروی هیدرولیک بود ساخت.

این همان نامی است که این شرکت هم اکنون از آن استفاده می‌کند. شرکت نوکیا که در سال ۱۸۶۷ ساخته شد به چند بخش از جمله تولید محصولات کاغذی، دوچرخه و تایر اتومبیل، کفش، رایانه‌های شخصی، کابل‌های ارتباطی، تلویزیون، لوازم برقی، باتری، آلمینیوم و.. تقسیم شد.

چشم انداز (Vision)شرکت نوکیا

VOICE GOES MOBILE PEOPLE

چشم انداز شركت نوكیا «صدا در حركت» بود. این چشم انداز در زمان كوتاهی به واقعیت پیوست.

چشم انداز كنونی شركت «زندگی در حركت» است.

نقش نیروی انسانی از دیدگاه مدیر عامل نوکیا

او نقش نیروی انسانی را در موفقیت كنونی شركت چنین بیان می كند:

«استعداد و كوشش كاركنان ما بنیان موفقیت ما در سر آمد شدن در عرصه ارتباطات راه دور است. ما كار می كنیم كه مطمئن شویم كاركنان ما درجهت نیل به این موقعیت و حفظ آن با انگیزه و متعهد به ارزشها باقی می مانند. با اجرای كسب و كار به صورت مسئولانه، نوكیا می تواند سهم مهمی در توسعه پایدار و ایجاد پایه های رشد اقتصادی داشته باشد.

تحقیق و توسعه شرکت نوکیا

  • «در عرصه بازار تلفن همراه، هر انسان به صورت بالقوه يك مشتري محسوب مي شود».
  • خدمات تلفن همراه به كمتر از 30 درصد مردم جهان تعلق دارد. درحال حاضر 6/1 ميليارد نفر در دنيا تلفن همراه دارند و طرح نوكيا، رساندن اين عدد به 3 ميليارد تا سال 2008 است.
  • «اوليلا»، چين، هند، روسيه، برزيل، آفريقا و آمريكاي لاتين را ظرفيت هاي بالقوه براي توسعه دراين زمينه مي داند و معتقد است «هميشه اين مصرف كنندگان هستند كه تصميم مي‌گيرند كدام خدمات رشد كند. ديگر نمي توان مصرف كنندگان را با ارائه خدمات ساده اي همچون پيام كوتاه (SMS) جلب كرد.

 

با کلیک بر تصویر زیر پروژه مدیریت استراتژیک نوکیا را با فرمت پاورپوینت و ورد دانلود نمایید

مدیریت استراتژیک نوکیا

مطالب مرتبط