پرسشنامه رایگان چابکی سازمانی هدف پرسشنامه: بررسی چابکی در سازمان

 فرمت: Word

?تعداد سوال: 16 سوال و 5 مولفه

شیوه نمره گذاری: دارد

پایایی و روایی: دارد

منبع: دارد

 

[stextbox id=”grey” caption=”توضیحات” collapsing=”true” mode=”js” direction=”rtl” shadow=”false”]

تعریف مفهومی چابکی سازمانی

چابکی عبارت است از، شناسایی موفق مبانی رقابت (سرعت، انعطاف پذیری، نوآوری، کیفیت و سودآوری) انسجام منابع، و اقدامات مناسب در محیط پویا و دارای تغییرات سریع به وسیله فراهم کردن محصولات و خدمات مورد نیاز مشتری (آتکینسون، 2005). موسسات همکار (دارای حرفه مشترک) را قادر به انطباق و پاسخگویی به تغییرات مطابق نیازهای خود می ­نماید (خوش سیما،1389) به عبارت دیگر چابکی سازمانی یعنی توانایی برای بقا و پیشرفت در محیطی با تغییرات مداوم و غیر ­قابل ­پیش­بینی.

 چابكی، توانایی سازمان برای عرضه محصولات و خدمات با كیفیت بالا را ارتقاء داده و در نتیجه عامل مهمی برای اثربخشی سازمان می­ گردد. بسیاری از سازمان­ ها به رویكردهایی چون سازمان مجازی و تیم مجازی روی می ­آورند تا چابكی سازمانی را بهبود داده و از لحاظ جهانی توسعه یابند. چابكی سازمانی ممكن است یكپارچه­ سازی فرآیندها، اعضاء و نیز ویژگی ­های سازمان با تكنولوژی­ های پیشرفته به نظر آید.

سازمان چابک به طور کلی می‌تواند باعث کاهش هزینه ­های تولیدی و افزایش سهم بازار، ارضای نیاز مشتریان‌، آماده­ سازی برای معرفی محصول جدید‌، ارزیابی و تخمین فعالیت­ های فاقد ارزش افزوده و افزایش رقابت سازمان شود. از این ‌رو سازمان چابک به یک استراتژی موفقیت ­آمیز در بازارهای رقابتی با تغییرات سریع نیاز‌های مشتریان تبدیل شده است.

نمونه سوالات پرسشنامه چابکی در سازمان

  • چشم انداز تدوین شده روشنی در سازمان ما وجود دارد.
  • در سازمان ما به روندها و اهداف بلندمدت توجه می شود.
  • در سازمان ما انعطاف پذیری و استفاده از منابع به هنگام ضرورت وجود دارد.
  • در سازمان ما نیازهای مشتریان به سرعت شناسایی می شوند.
  • در سازمان ما خدمات به مشتریان روند بهبود را طی می کند.

پرسشنامه فوق متشکل از 16 سوال و 5 مولفه (رهبری، تغییر سازمانی، فرهنگ سازمانی، خدمات مشتریان، مدیریت عملکرد)  شیوه نمره گذاری می باشد.

[/stextbox]

بیزینس پلن پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

پشتیبانی مدیر123

http://modir3-3.ir/images/%d9%81%d8%b1%d9%85%20%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3%20%d8%a8%d8%a7%20%d9%85%d8%a7.png