http://modir3-3.ir/images/goals-modir123.com.png هدف پرسشنامه: سنجش رضایت زناشویی

http://modir123.com/photo%20site/format-modir123.com.png فرمت: Word

?تعداد سوال: 47 سوال

شیوه نمره گذاری: دارد

پایایی و روایی: دارد

منبع: دارد

قیمت: رایــــــــــگان

http://modir123.com/photo%20site/D-modir123.com%20_2_.png دانــلــــــــــــود

 

توضیحات

این پرسشنامه شامل جملاتی درباره جنبه های مختلف زندگی شماست که ممکن است با آن موافق یا مخالف باشید. هر جمله را به دقت بخوانید و سپس میزان موافقت یا مخالفت خود را با علامت (×) مشخص کنید. توجه داشته باشید جواب صحیح یا غلط وجود ندارد. سعی کنید حتی الامکان از پاسخ به مورد ” نه موافق و نه مخالف” خودداری کنید. فقط وقتی این مورد را علامت بزنید که در موافق یا مخالف بودن خود نسبت به یک جمله کاملا شک و تردید داشته باشید.

شیوه نمره گذاری
در سئوالات ۱، ۲، ۳، ۵، ۷، ۹، ۱۰، ۱۷، ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸،‌۲۹، ۳۳، ۳۴، ۳۶ و ۴۴ به گزینه «کاملا موافقم» نمره ۵، به گزینه «موافقم» ‌نمره ۴، گزینه «نه موافق ‌نه مخالف» نمره ۳،‌ گزینه «مخالفم» نمره ۲ و گزینه «کاملا مخالفم» نمره ۱ بدهید.

در بقیه سئوالات نمره‌گذاری معکوس می‌شود. بدین‌صورت که به گزینه «کاملا موافقم» نمره ۱،‌ به گزینه «موافقم» ‌نمره ۲، گزینه «نه موافق نه مخالف» نمره ۳،‌ گزینه «مخالفم» نمره ۴ و گزینه «کاملا مخالفم» نمره ۵ بدهید. اکنون جمع نمرات‌تان را حساب کنید.

تفسیر
در صورتی که جمع نمرات‌تان بیش از ۲۰۰ است باید بسیار خوشحال باشید که شما از جمله همسران خوشبختی هستید که میزان رضایت زناشویی‌تان بسیار بالا است. اگر جمع نمرات‌تان بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ است، از جمله همسرانی هستید که رضایت خوبی از زندگی مشترک‌ با همسر‌شان دارند. اگر جمع نمرات‌تان بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ است،‌میزان رضایت از زندگی زناشویی‌تان متوسط است. شما هنوز ناراضی نیستید اما اگر بتوانید موانعی که در برخی از حوزه‌های ارتباطی‌تان با همسرتان دارید، برطرف کنید میزان رضایت‌تان بسیار بالا خواهد رفت.

در صورتی‌که جمع نمرات‌تان بین ۵۰ تا ۱۰۰ است، میزان رضایت‌ از زندگی مشترکتان پایین است. شما هنوز هم می‌توانید از زندگی با همسرتان رضایت داشته باشید. راهکارهایی که در مطالب شماره ۵۴ سپیده دانایی ارائه شده‌اند را مطالعه کنید و آنها را به کار گیرید. می‌توانید با مراجعه به یک روان‌شناس یا مشاور مجرب از کمک‌های تخصصی او نیز بهره‌مند شوید.

اگر جمع نمرات‌تان کمتر از ۵۰ است، حتما به یک روان‌شناس یا مشاور خانواده مراجعه کنید. میزان رضایت از زندگی مشترکتان بسیار پایین است و اگر مراقب نباشید ممکن است به زندگی مشترک‌تان آسیب وارد شود.