https://modir123.com/wp-content/uploads/2020/04/e7e9a595079b62681d75eb3d7ffd7eb5-8.pngعنوان فارسی: بازاریابی الکترونیکی

http://modir3-3.ir/TRANS/modir123.com/page-modir123.com.PNG تعداد اسلاید: 45 اسلاید

 فرمت: powerpoint

 حجم فایل: 132 KB

پاورپوینت بازاریابی الکترونیکی

ضرورت بازاريابي

پاورپوینت بازاریابی الکترونیکی: تا زمانيكه فاصله توليد كننده و مصرف كننده كوتاه بود،  توليد كننده از نيازها، خواسته ها، سـلايق، آداب و رسوم مصرف كننده مطلع بود و به وجــود بـازاريابي و مديريت بازار نيـــازي احساس نمي شـد اما در شرايط اقتصادي كه بسياري از شركت هاي بزرگ مرزهاي ملي را براي فعــاليت هاي تجاري خـود كوچك    يافته اند، جهاني فكر مي كنند، جهـاني توليد مي كنند، و در سطح جهاني محصولات خود را توزيع مي نمايند، فعاليت هاي بازاريابي زيــادي بايد انجـام شـود تا كالا از توليد كننده به مصـرف كننده  برسد. در واقع بازاريابي شامل كليه عملياتي است كه در فاصــله توليد تا مصرف باعث تسريع در جريان هدايت كالاها يا خدمات به سوي مصــرف كننده مي گردد.

مفهوم فروش

اين مفهوم از داخل به بيرون مي نگرد واز كارخانه شــروع مي كـند به محصولات و كالاهاي موجود شركت توجه دارد و به دنبال كسـب فروش سودآور مي باشـد تلاشهـاي فروش و تبليغات پيشبردي قابل ملاحظـه اي را مي طلبد.

مفهوم بازاريابي

پاورپوینت بازاریابی الکترونیکی: مفهوم بازاريابي برعكس مفهوم فروش داراي گامي از بيرون به داخل است. اين مفهوم با يك بازار كاملا تعريف شده آغاز مي شود روي نيازهـاي مشتـريان تاكيـد دارد كليه فعاليتهاي بازاريـابي را هماهنـگ مي كند كه به نحوي مشتـريان را متاثر مي سازد و با تامين رضايت مشتريان سود مي آفريند.شركتها تحت لواي مفهوم بازاريابي كالاهايي را توليد مي كنند كه مشتريان مي خواهند و بدين وسيله رضايت مشتريان را تامين مي كنند و سود مي آفرينند.

تعاريف بازاريابي

 • بازاريابي يك فرايند اجتماعي و مديريتي است كه به وسيله آن افراد و گروهها آنچه را مي خواهند و نياز دارند ازطريق خلق، ارائه و تبادل كالا با يكديگر بدست مي آورند.
 • بازاريابي فـــــرايندي است كه به وسيله آن سازمانها به صورت خلاق، مولد و سودآور با بازار ارتباط مي يابند.
 • بازاريابي دانش انطباق و همسـويي منابع انساني، مالي و فيزيكي سازمانها با خواست ها و نيازهاي مشتري است.

مفاهيم اساسي بازاريابي

 1. نيازها: نياز حالت محروميت از چيزي در شخص مي باشد. وقتي نيازي تامين نشده باشد شخص دو راه حل پيش رو دارد. اول بدنبال چيزي مي باشد كه نياز را تامين كند و دوم تلاش مي كند كه بنحوي نياز را تعديل  كند و شدت آنرا كاهش دهد.
 2. خواسته ها: تمايلي كه پس از نياز ايجاد مي گردد يا ميل به برآوردن نيازهاست. خواسته ها بر حسب امكاناتي كه تامين كننده نيازها هستند تعريف مي شوند. فروشندگان ممكن است از بيماري« نزديك بيني بازاريابي » (Marketing myopia) در رنج باشند اينان آنچنان در محصولات خود غرق شده اند كه فقط به خواسته هاي فعلي توجه دارند و  دور انديشي در خصوص شناخت نيازها ي مشتريان را از دست  داده اند.
 3. تقاضاها: درخواست براي كالايي خاص كه قدرت خريد آن وجود داشته باشد. خواسته ها وقتي با قدرت خريد همراه باشند تبديل به تقاضا مي شوند ومردم تقريبا داراي خواسته هايي نامحدودند اما در برابر منابع محدودي قراردارند ودر چارچوب خواسته ها ومنابع معين، كالاهايي را برمي گزينند كه منافع و مزاياي حاصله رضايت ايشان را حداكثر كند.
 4. كالاها: هر چيزي كه جهت ارضاء نيازها وخواسته ها ي مردم در بازار ارائه شود توانايي تامين يك نياز يا خواسته را داشته باشد.هر چيزي كه بتوان براي جلب توجه، بدست آوردن، استفاده يا مصرف، در بازار عرضه كرد و توانايي تامين يك خواسته يا نياز را داشته باشد كالا تلقي مي شود.

انواع بازارها

 • بازارشناسي: شناخت بازار تلاشي نظام مند است براي گردآوري، ضبط و ثبت اطلاعات مربوط به همه اجزاي تشكيل دهنده نظام بازار مانند خريداران بالقوه و بالفعل، فروشندگان، واسطه هاي گوناگون، رقبا، سازمانهاي تسهيلاتي و خدماتي و در نهايت همه عواملي كه بر نظام بازار تاثير دارند.
 • بازاريابي: بخش بندي يا تقسيم بازارها و تعيين محصولات شركت براي مناسبترين بازارها.
 • بازارسازي: نفوذ در بازار و معرفي و شناساندن سازمان و محصولات و خدمات آن با استفاده از عوامل قابل كنترل بازاريابي (محصول، قيمت، توزيع و پيشبرد فروش )
 • بازارگردي: شركت كردن در نمايشگاهها، بازديد از بازارهاي گوناگون و بودن در محيط بازار ديدگاه مديران را بازتر و گسترده تر مي سازد.
 • بازار سنجي: بررسي و ارزيابي گذشته و استفاده از تجربيات. تحليل موقعيت بازار با توجه به آنچه هستيم و داريم و آنچه بايد داشته باشيم.
 • بازارداري: حفظ مشتري و ايجاد زمينه براي بازگرداندن او به سوي خود.
 • بازارگرمي: تبليغات و تشويقات به موقع جهت آگاه ساختن، متقاعد ساختن و ترغيب مشتريان براي ارتباط بيشتر با سازمان.
 • بازار گرداني: مديريت بازار كه شامل برنامه ريزي، اجرا و كنترل امور گوناگون بازار و ابعاد مختلف بازاريابي است.

وظايف بازاريابي

 1. تعيين بازارهاي هدفمند
 2. تعيين مشتريان بالقوه و شناسائي نيازها و خواسته ها ي آنها
 3. طراحي محصول
 4. قيمت گذاري مناسب
 5. توزيع كالا و خدمت در زمان و مكان مناسب
 6. ايجاد ارتباط مستمر با مشتريان و ارائه اطلاعات لازم
 7. بازخورد از مشتريان و ارائه خدمات پس از فروش
 8. نيل به اهداف سازماني( سود وغيره)
 9. ايجاد تفكر مشتري مداردر كاركنان درون سازمان

عوامل مهم ايجاد سايت اينترنتي در تجارت و بازاريابي

 1. دليل اول – وجود وب سايت، اعتبار شما را افزايش مي دهد.
 2. دليل دوم – وب سايت باعث مي شود شرکت شما در هر زمان و از هر مکان قابل دسترس باشد.
 3. دليل سوم – وجود وب سايت سهولت ارجاع مشتريان جديد به شرکت شما را فراهم مي کند.
 4. دليل چهارم – وب سايت يک ابزار قوي فروش است.
 5. دليل پنجم – وب سايت باعث افزايش ارزش تبليغات شما مي شود.
 6. دليل ششم – وب سايت به شما کمک مي کند با مشتريان بالقوه در ارتباط باشيد.

مديريت بازارهاى الکترونيکى در سازمان

پاورپوینت بازاریابی الکترونیکی: سازمان ها و مديران پيشرو همواره به دنبال مطاله، کشف و گزينش شيوه هاى نوين مديريت بر بازار هستند. زيرا آنها هميشه به وجود رقبايى متفکر و قوى اعتقاد دارند. از اين رو تمام تلاش و برنامه ها و ظرفيتهاى سازمان خود را معطوف به شناسايى ضعفهاى خود و قوت هاى رقبا مى کنند. تا بتوانند در عرصه پيچيده رقابت هاى تجارى بازارهاى بيشترى را از آن خود کنند و درصد بالاترى از مشتريان را جذب نمايند.

گام اساسی در بازاریابی الکترونیکی دسترسی به یک سری شناختها از مشتریان است. شما باید از سطح دانش و حتی اخلاق و روحیات افرادی که می خواهند از طریق اینترنت از شما خرید کنند آگاهی پیدا کنید. نیازهای انها را بشناسید و علاقمندی های آنها را تشخیص دهید. باید بررسی کنید که با چه شیوه هایی می توانید مشتریان را ترغیب کنید که خریدهای خود را از شما به صورت الکترونیکی انجام دهند وبرای کسب رضایت مندی آنها برنامه ریزی داشته باشید.

بیزینس پلن پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

سفارش پروپوزال

پشتیبانی مدیر123