عنوان مقاله: استراتژی های بازاریابی رسانه اجتماعی

تعداد صفحات: 11

فرمت:  pdf و Word

 

[stextbox id=”grey” caption=”قسمتی از مطالب مقاله” collapsing=”true” mode=”js” direction=”rtl” shadow=”false”]

بخشی از مطالب فایل

  • مقدمه
  • امروزه صنعت بازاریابي با چالش عظيمي مواجه است. کانال های رسانه های سنتي مورد استفاده برای بازاریابي محصولات و متقاعد کردن مشتریان، برتری و اثربخشي خود را از دست داده است. بازاریابي از طریق شبکه های اجتماعي یکي از راه های جدیدی است که رشد سيستم های ارتباطي و اطلاعاتي الکترونيکي و دنيای مجازی به روی سازمان ها گشوده است. سروکار داشتن با هزاران و حتي ميليون ها مشتری بالقوه در شبکه های اجتماعي فرصت های مناسبي را برای شرکت ها بوجود مي آورد تا با هوشياری و صرف هزینه ای کم، بازارهای بالقوه و مشتریان زیادی را به طرف خود جذب کنند. از چالش های پيش روی تبليغات در این شبکه ها مي توان به جلب اعتماد و جذب مشتریان اشاره کرد. اکنون که حجم عظيمي از گردش اطلاعات، مبادلات بازرگاني و تعامل های انساني در بستر اینترنت انجام مي گيرد، اعتماد مي تواند یکي از مهمترین دغدغه های فعاليت در این فضای نوین باشد و از آنجا که رقابت برای بدست آوردن مشتری و تبدیل آنها به مشتریان بالفعل همواره یکي از دغدغه های مهم مدیران شرکتها است، بر این اساس مدیران به دنبال تعيين استراتژی های بازاریابي مناسبي در راستای انتشار تبليغات و جذب مشتریان هستند.

    بازاریابی اجتماعی از نظر نظریه ها و مفاهیم مبتنی بر مفروضات صریح یا ضمنی، با سایر رشته ها تفاوتی ندارد. هنگام استفاده از راه حل بازاریابی اجتماعی برای مشکلات اجتماعی که این مفروضات برآورده می شوند، راه حل های بازاریابی اجتماعی می توانند نتایج نسبتاً موثری داشته باشند. بازاریابی اجتماعی سعی در ایجاد تغییرات اجتماعی مثبت دارد و می تواند برای ترویج محصولات شایسته، ایجاد مخاطبان هدف، جلوگیری از محصولات و خدمات ناشایست و نهایتا ترویج رفاه به کار رود (وایمر، 2019).

    بازاریابی اجتماعی یک علم میان رشته ای است که با ترکیب مفاهیم مربوط به تغییرات اجتماعی و بازاریابی تجاری و فنون تبلیغات، برای فروش ایده، نگرش و رفتار به جامعه پایه گذاری شده است (استیپنرست، 1998). این واژه برای اولین بار در سال 1971 توسط فلیپ کارتر پایه گذاری گردید. برنامه بازاریابی اجتماعی در زمینه ارتقای سلامت عمومی، مبارزه با HIV، ارتقای حقوق افراد و مبارزه جامعه مدنی با فساد و … مورد استفاده قرار گرفته است.

[/stextbox]

بیزینس پلن پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

سفارش پروپوزالپشتیبانی: 09120323225

مطالب مرتبط