مدیریت استراتژیک شرکت ئی بی

مدیریت استراتژیک شرکت ebay

تاریخچه شرکت ئی بی

مدیریت استراتژیک شرکت ئی بی: شرکت ئی بی در سپتامبر 1995 تأسیس شد و در حال حاضر یکی از بزرگترین بازارهای تجارت آنلاین برای کاربران فردی و شرکتی است که یک بستر اینترنتی مبتنی بر اینترنت را فراهم می کند که خریداران و فروشندگان به مرور و تعامل می پردازند. این پلت فرم آنلاین کاملاً خودکار است و خدمات متنوعی را به سبک حراج و قیمت ثابت ارائه می دهد و به فروشندگان این امکان را می دهد تا مواردی را برای فروش لیست کنند که خریداران موارد جالب را پیدا و نقل می کنند.

تاسیس این شرکت توسط آقای پیرامیدیار انجام شده است که یک ایرانی الاصل است و در کشور آمریکا زندگی می‌کند. همسر پیر که در کار بازاریابی برای جعبه های شکلاتی به نام PEZ بود از پیر به عنوان یک پیشنهاد درخواست کرد که برای او یک وب‌سایت طراحی کند که در آن بتواند اطلاعات این محصولات را به نمایش بگذارد و آن‌ها را به فروش برساند. مورد مصرف این جعبه های شکلات‌ها برای افراد کلکسیونری بود که به شخصیت‌هایی که عکسشان روی این جعبه ها کشیده می‌شد علاقه داشتند.

در نتیجه امکان داشت که این افراد بخواهند بر سر خرید یک جعبه شکلات با هم رقابت کنند. به همین دلیل موضوع حراجی مطرح شد که در آن برای خرید هر کدام از این جعبه ها مشتریان می‌توانستند پیشنهادی بدهند و هر کسی که بیشترین پیشنهاد را می‌داد برنده آن جعبه می‌شد و در ازای پرداخت مبلغ پیشنهادیش صاحب آن می‌گردید.

حق مبادله شرکت ئی بی

پیر امیدیار به تدریج با دریافت حق مبادله در این بازار اینترنتی که به سرعت رو به رشد بود درآمد کسب می‌کرد. وی در ابتدا با این کار به صورت یک کار پاره وقت برخورد می‌کرد اما زمانی که چک اول ماهش به مبلغ ۱۰ هزار دلار در ماه رسید کار اصلیش را رها کرد و تمام وقتش را بر روی گذاشت. این اتفاقات در سال ۱۹۹۶ به وقوع پیوستند تا اینکه امروز فروشگاه به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان مطرح شده است. پیر امیدیار هم اکنون یکی از سهام داران اصلی است. (Miller, 2006) (Wiki, 2008).

این شرکت که حدود ده سال از فعالیت آن می‌گذرد به موفقیت‌های بسیار گسترده جهانی دست پیدا کرده است که باعث شده است بتواند شرکت‌های بسیار بزرگ دیگری را در زمینه تجارت الکترونیک خریداری کند. مثل شرکت PayPal، Skype و Gumtree که هر کدام از نمونه های بسیار موفق تجارت الکترونیکی هستند. (Wiki, 2008) تعدا ثبت نام کنندگان در وب‌گاه این شرکت در سال ۲۰۰۶ به ۱۸۰ میلیون نفر می‌رسیدند و از این تعداد ۷۲ میلیون کاربر فعال وجود داشته اند که به طور قطع این تعداد تا کنون افزایش فراوانی داشته است. دلیل آن هم اینکه این آمارها رشدی معادل ۳۰ درصد نسبت به سال قبل خود داشتهاند. (Miller, 2006)

فعالیت های شرکت ئی بی

خرید و فروش محصولات بسیار متنوعی را مجاز می داند و به دلیل محصولات متنوعی که در وب سایت خود در دسترس است، طیف گسترده ای از بازارها و مشتریان را هدف قرار داده است. به طور خاص تر ، شرکت عمدتا حراج آنلاین و خرید را هدف قرار می دهد و تقریباً همه افراد را به ویژه کسانی که راحتی خرید آنلاین را ترجیح می دهند، هدف قرار می دهد. پیشنهاد ارزش شرکت برای فروشندگان دسترسی به بازارهای جهانی گسترده و بازاریابی و توزیع کارآمد است.

همچنین فروشندگان می توانند از طریق بازار ئی بی به مشتریانی که به محصولات دست دوم یا کالاهای قدیمی علاقه مند هستند، دسترسی پیدا کنند. شرکت در نظر دارد محصولات و خدمات گسترده و قابل اعتمادی را به مشتریان را ارائه دهد. علاوه بر مشاغل اصلی خود – بازار آنلاین، eBay همچنین دارای یک تجارت پرداخت – PayPal است که در سال 2002 توسط eBay خریداری شد و به یکی از کانالهای اصلی پرداخت eBay تبدیل شده است.

جهت سفارش پروژه بالا بر روی سفارش پروژه زیر کلیک نمایید.
در صورت تمایل به خرید پروژه های آماده مدیریت استراتژیک بر روی پروژه های آماده کلیک نمایید.

پروژه های آماده مدیریت استراتژیک سفارش پروژه مدیریت استراتژیک

محتویات پروژه که بعد سفارش انجام می شود (به علاوه آیتم های مورد نظر مشتری):

 • تاریخچه شرکت ebay
 • خدمات و سرویس های ebay
 • ماموریت شرکت ebay
 • چشم انداز شرکت ebay
 • اهداف شرکت ebay
 • شرکت های زیر مجموعه ebay
 • خط مشی ها شرکت ebay
 • محصولات و خدمات شرکت ebay
 • ارزش ها شرکت ebay
 • تحلیلSWOT شرکت ebay
 • تجزیه و تحلیل عوامل داخلی (IFE) شرکت ebay
 • تحلیل نمره نهایی عوامل داخلی (IFE) شرکت ebay
 • تجزیه و تحلیل عوامل خارجی (EFE) شرکت ebay
 • مدل پورتر (5 عامل رقابتی) شرکت ebay
 • گروه مشاوران بوستون شرکت ebay
 • منابع

پشتیبانی مدیر123

http://modir3-3.ir/images/%d9%81%d8%b1%d9%85%20%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3%20%d8%a8%d8%a7%20%d9%85%d8%a7.png