شرکت دل (ِDell)مدیریت استراتژیک شرکت دل (Dell)

تاریخچه و چشم انداز شرکت دل

تاریخچه و چشم انداز شرکت دل: شركت Dell یكی از موفقترین شركت های موجود در زمینه تجارت الكترونیكی است. Dell یكی از صدها شركتی است كه كامپیوترهای شخصی تولیدی خود را در اختیار مشتریان حقیقی و یا حقوقی قرار می دهد. فعالیت اقتصادی Dell با درج آگهی در پشت جلد مجلات كامپیوتری و فروش كامپیوتر از طریق تلفن، آغاز گردید. امروزه حضور شركت Dell در عرصه تجارت الكترونیكی بسرعت متداول و عمومی شده است .شركت فوق، قادر به ارائه كالاهای بیشماری از طریق وب شده است. بر اساس آمارهای موجود، فروش روزانه Dell، چهارده میلیون دلار بوده و تقریبا” 25 درصد فروش این شركت از طریق وب انجام می گیرد. شركت Dell قبل از استفاده از تجارت الكترونیكی، اكثر سفارش‌های خود را از طریق تلفن اخذ و با استفاده از پست آنها را برای خریداران خود، ارسال می كرد. با توجه به فروش 25 درصدی شركت فوق از طریق وب می توان به جایگاه و اهمیت موضوع تجارت الكترونیكی بیش از گذشته واقف گردید.

چشم‌انداز دل

«دل» در سال 1984 با یك چشم‌انداز ساده شركت را تاسیس كرد: مطابق سفارش مشتری مستقیما آن‌طور كه او می‌خواهد و آنچه كه او می‌خواهد می‌فروشیم. 20 سال پس از آن تاثیر این دیدگاه در شركت كاملا روشن است.

چشم‌انداز آینده شرکت دل

مایکل دل عصر حاضر را عصر اینترنت و شبکه می داند و آینده را واجد چالش های بزرگی برای شرکت می‌شمارد. او معتقد است برای افزایش سهم ۶ درصدی شرکت در بازار ۸۰۰ میلیارد دلاری رایانه راه طولانی در پیش است. کوین رولینز مدیرعامل شرکت نیز چهار اولویت فعالیت راهبردی را در سالهای آینده چنین ترسیم می‌کند:
▪ سرعت در رشد جهانی
▪ دستیابی به رهبری محصول
▪ تشدید جذب تجارب مشتری
▪ توسعه فرهنگ پیشرو

پروژه های مشابه آماده مدیریت استراتژیک

 

با کلیک بر تصویر زیر پروژه مدیریت استراتژیک دل را با فرمت پاورپوینت و ورد دانلود نمایید

پروژه مدیریت استراتژیک شرکت دل