شرکت دل (ِDell)http://modir3-3.ir/S_M/dell-modir123.png

تاریخچه شرکت دل

شركت Dell یكی از موفقترین شركت های موجود در زمینه تجارت الكترونیكی است. Dell یكی از صدها شركتی است كه كامپیوترهای شخصی تولیدی خود را در اختیار مشتریان حقیقی و یا حقوقی قرار می دهد. فعالیت اقتصادی Dell با درج آگهی در پشت جلد مجلات كامپیوتری و فروش كامپیوتر از طریق تلفن، آغاز گردید. امروزه حضور شركت Dell در عرصه تجارت الكترونیكی بسرعت متداول و عمومی شده است .شركت فوق، قادر به ارائه كالاهای بیشماری از طریق وب شده است. بر اساس آمارهای موجود، فروش روزانه Dell، چهارده میلیون دلار بوده و تقریبا” 25 درصد فروش این شركت از طریق وب انجام می گیرد. شركت Dell قبل از استفاده از تجارت الكترونیكی، اكثر سفارش‌های خود را از طریق تلفن اخذ و با استفاده از پست آنها را برای خریداران خود، ارسال می كرد. با توجه به فروش 25 درصدی شركت فوق از طریق وب می توان به جایگاه و اهمیت موضوع تجارت الكترونیكی بیش از گذشته واقف گردید.

چشم‌انداز

«دل» در سال 1984 با یك چشم‌انداز ساده شركت را تاسیس كرد: مطابق سفارش مشتری مستقیما آن‌طور كه او می‌خواهد و آنچه كه او می‌خواهد می‌فروشیم. 20 سال پس از آن تاثیر این دیدگاه در شركت كاملا روشن است.

چشم‌انداز آینده شرکت دل

مایکل دل عصر حاضر را عصر اینترنت و شبکه می داند و آینده را واجد چالش های بزرگی برای شرکت می‌شمارد. او معتقد است برای افزایش سهم ۶ درصدی شرکت در بازار ۸۰۰ میلیارد دلاری رایانه راه طولانی در پیش است. کوین رولینز مدیرعامل شرکت نیز چهار اولویت فعالیت راهبردی را در سالهای آینده چنین ترسیم می‌کند:
▪ سرعت در رشد جهانی
▪ دستیابی به رهبری محصول
▪ تشدید جذب تجارب مشتری
▪ توسعه فرهنگ پیشرو

با کلیک بر تصویر زیر پروژه مدیریت استراتژیک دل را با فرمت پاورپوینت و ورد دانلود نمایید

dryafteste