بوم مدل کسب و کار شرکت زیپکار ۰۰۴۴

عنوان پروژه: اجزای ۹ گانه بوم کسب و کار شرکت زیپکار

سال انتشار مدیریت استراتژیکصفحات: ۴ صفحه

فرمت: Word ،Pdf

حجم فایل: ۳.۱۲۲ KB

مدیریت استراتزیک شرکت زیپکار

تاریخچه شرکت زیپکار

شرکت، شرکتی فعال در زمینه اجاره خودرو که توسط رابین چیس و آنته دانیلسون در سال ۲۰۰۰ تاسیس شد و هم‌ اکنون زیر مجموعه گروه ایویس باجت می‌باشد. به این صورت که شرکت چند ساعت یا چند هفته یا چند ماه، خودرویی را اجاره می‌دهند. به‌نظر می‌رسد اجاره خودرو یک ایده به اندازه کافی ساده است، اما زیپکار به رهبر خودروهای درخواستی تبدیل شده است. این فقط در مورد خودروهای کمتر و کاهش ازدحام و آلودگی نیست بلکه یافتن راه حل های پایدار است. این ایده از همه ما بزرگتر است و ما به ماموریت خود متعهد هستیم: ایجاد زندگی ساده و مسئولانه شهری. لازم به ذکر است گرچه شرکت زیپکار ۷۶۰۰۰۰ عضو تقریباً نیمی از اعضای جهانی اجاره خودرو را تشکیل می دهند اما این شرکت از زمان تأسیس خود در سال ۲۰۰۰ هرگز سود سالانه نداشته است.

شرکت زیپکار ماموریت خود را اینگونه عنوان کرده است: ما در مأموریتی هستیم که زندگی شهری ساده و مسئولانه را ایجاد کنیم. آینده ای پر از اعضای اجاره خودروی بیشتری نسبت به مالکان خودرو در شهرهای بزرگ در سراسر جهان.

تعریف بوم مدل کسب و کار

بوم مدل کسب و کار یک نمایش بصری از یک مدل کسب و کار است که تمام عوامل استراتژیک کلیدی را برجسته می کند. به عبارت دیگر، یک مرور کلی، جامع و کامل از عملکرد شرکت، مشتریان، جریان های درآمد و موارد دیگر است. تعریف واقعی بوم مدل کسب و کار اولین بار توسط الکساندر اوستروالدر، کارآفرین و مشاور سوئیسی ارائه شد، اما در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت.

هدف از بوم مدل کسب و کار

به غیر از ارائه یک نمای کلی از مدل کسب و کار، این بوم ها شرکت ها را قادر می سازند تا استراتژی خود را تجسم و تجزیه و تحلیل کنند. این شامل به‌روزرسانی مدل در حین تکامل شرکت، مانند تغییرات در بازار، جریان‌های جدید یا توسعه است. بوم مدل کسب و کار منبع مرکزی و مشترک دانش را فراهم می کند که از طریق آن هر بخش می تواند ورودی منحصر به فرد خود را از حوزه های مربوطه اضافه کند. این یک الگو است که تجارت را تعریف می کند به طور خاص، نحوه تعامل هر بخش با بخش های دیگر. به عنوان مثال، درک ارزش پیشنهادی، مشتری هدف و کانال هایی که از طریق آنها درگیر هستند، همه باید با هم تحلیل شوند، نه فقط در خلاءهای فردی.

روش دیگر، بوم مدل کسب و کار می تواند توسط سازمان ها برای برنامه ریزی، ارزیابی یا اجرای مدل های جدید به طور کلی استفاده شود. به این ترتیب، بوم موارد ضروری کلیدی را برجسته می کند و تضمین می کند که هیچ عامل حیاتی فراموش نمی شود. اگر بوم ناقص باشد، استراتژی مربوطه نیز ناقص است.

بوم مدل کسب و کار راهی مؤثر برای گردآوری تمام عناصر استراتژی شما، از هزینه های اولیه گرفته تا جریان های مشتری و درآمد است. انجام این کار به ورود همه بخش‌های شرکت شما کمک می‌کند و به شما امکان می‌دهد یک دید کلی، اما عمیق از مدل کسب‌وکار مورد نظر داشته باشید. چه پیشنهاد به روز رسانی برای یک استراتژی موجود یا توسعه یک شرکت کاملاً جدید، بوم یکی از بهترین راه ها برای دریافت یک نمای کلی اولیه و ارزیابی مسیرها در اسرع وقت است.

پروژه اجزای ۹ گانه بوم کسب و کار برای سامانه ۱۱۸

 

[stextbox id=”grey” caption=”فهرست مطالب موجود در فایل” collapsing=”true” mode=”js” direction=”rtl” shadow=”false”]

فهرست مطالب

۱- بخش بندی مشتریان
۲- ارزش پیشنهادی
۳- کانالهای توزیع
۴- ارتباط با مشتریان
۵- جریان های در آمدی
۶- منابع کلیدی
۷- فعالیت های کلیدی
۸- شرکای کلیدی
۹- ساختار هزینه ها

۴  صفحه Word وPDF

سفارش پروپوزالپشتیبانی: 09120323225

302 بازدید