عنوان انگلیسی مقاله:

Effect of cognitive and structural social capital on depression among older adults in Ghana: A multilevel cross-sectional analysis

ترجمه عنوان مقاله: تأثیر سرمایه اجتماعی ساختاری و شناختی بر افسردگی در بزرگسالان مسن در غنا: یک تحلیل مقطعی چند سطحی

رشته: مدیریت منابع انسانی، روانشناسی

سال انتشار: 2020

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 12 صفحه

منبع: ISI

نوع فایل: pdf

بزودی

 

چکیده مقاله

مقاله isi سرمایه اجتماعی

شواهد حاصل از مطالعات موجود نشان می دهد كه سرمایه اجتماعی تأثیرات متفاوتی بر افسردگی و سایر اختلالات روانی شایع دارد. دانش کمی در مورد ارتباط احتمالی سرمایه اجتماعی و افسردگی در میان رو به رشد جمعیت سالخوردگان در صحرای آفریقا وجود دارد. این مطالعه به بررسی تأثیر سرمایه اجتماعی شناختی (اعتماد و احساس امنیت) و سرمایه اجتماعی ساختاری (مشارکت اجتماعی یا مشارکت در فعالیتهای اجتماعی) بر افسردگی در بزرگسالان مسن در غنا می پردازد. با استفاده از تجزیه و تحلیل اثر چند سطحی، اثر سرمایه اجتماعی در سطح فردی و همسایگی (شناختی و ساختاری) بر افسردگی را با استفاده از داده های بررسی WHGE SAGE (موج 1) بررسی می کنیم.

یافته ها نشان می دهد که در سطح فردی، افراد مسن که در خانه احساس امنیت می کنند کمتر دچار افسردگی می شوند. ما نتایج مختلفی را برای عناصر سرمایه اجتماعی ساختاری در سطح فردی مشاهده کردیم. بزرگسالان مسن که اغلب در جلسات باشگاهی یا گروهی مشغول به کار بودند، با همسایگان کار می کردند و در محیط های اجتماعی مشغول بودند، بیشتر به افسردگی مبتلا می شدند. در حالی که حضور در جلسات عمومی و معاشرت با همکاران با کاهش احتمال افسردگی همراه بود.

در سطح همسایگی، افزایش اعتماد به همسایگان با افزایش احتمال ابتلا به افسردگی همراه بود (01/0 = OR ، 01 / 0P <)، در حالی که سطوح بالاتر ایمنی محله و سرمایه اجتماعی ساختاری با کاهش احتمال افسردگی همراه بود. یافته ها حاکی از آن است که ارتباطات افتراقی بین عناصر سرمایه اجتماعی و افسردگی می تواند نتیجه عوامل زمینه ای باشد.

کلید واژه ها: هوش هیجانی، استرس شغلی، رضایت شغلی، تعهد سازمانی

نکات برجسته مقاله

نکات برجسته مقاله isi سرمایه اجتماعی

  • تقریباً 9٪ بزرگسالان مسن غنا دچار افسردگی هستند
  • اعتماد و ایمنی بالایی در بین بزرگسالان مسن غنا وجود دارد
  • حضور در خدمات مذهبی و شرکت در مسافرتهای اجتماعی عموماً زیاد است
  • ملاقات عمومی و معاشرت با همکاران، خطر افسردگی را کاهش می دهد
  • جلسات باشگاه، همکاری با همسایگان و برنامه های اجتماعی باعث افزایش افسردگی می شود
  • ایمنی محله و شبکه ها خطر افسردگی را کاهش می دهد

ترجمه ها پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

سفارش مشاوره پایان نامه

پشتیبانی مدیر123

مطالب مرتبط