عنوان پروژه: مدیریت استراتژیک رستوان رنجیره ای پدر خوب

 فرمت: word،Exel

 حجم فایل: 178 KB

http://modir3-3.ir/S_M/fotp-stra/pedarkhob-modir123.com.png

تاریخچه مدیریت استراتژیک رستوان رنجیره ای پدر خوب

مجموعه رستورانهای زنجیره ای پدرخوب با پخت بیش از 40 نوع غذا شامل انواع پیتزا، ساندویچ، غذاهای ایتالیایی، سوخاری، پیش غذا و سالاد گام جدیدی در عرصه رستورانداری مدرن برداشته است. نان و خمیری که در غذاهای مجموعه رستورانهای زنجیره ای پدرخوب مورد استفاده قرار می گیرد، به طور روزانه و به صورت ترکیبی ازانواع سبزیجات و ادویه جات در خمیر مایه آماده طبخ، تهیه می گردد که فاقد جوش شیرین بوده و سرشار از فیبرهای گیاهی می باشد.

نکته قابل تامل در ویژگی نان و خمیر مورد استفاده، عدم وجود ضایعات نان در مجموعه رستورانهای زنجیره ای پدر خوب می باشد.ویژگی بارز غذاهای مجموعه رستورانهای زنجیره ای پدر خوب طبخ آن به صورت تنوری می باشد. به عبارت دیگر استفاده از روغن و سرخ شدن در طبخ این غذاها جایی نداشته و ارزش غذایی آنها درهنگام پخت حفظ می شود.

خط و مشی رستوران پدر خوب

مدیریت مجموعه به استناد عبارت “عبادت به جز خدمت خلق خدا نیست” و نیز به شکرانه نعمات متعددی که پروردگار بی نیاز به یک یک ما اعطا نموده، حد اکثر تلاش خود را در ارائه بهترین خدمات به بندگان او تخصیص داده است. در این راستا و در سیر رسالتمان درزمینه تغذیه مردم عزیز به شکل فست فود، نهایت اهتمام خود رادر ارائه غذایی سالم و مفید مصروف می داریم.

http://modir3-3.ir/images/clik-modir123.com.gifجهت مشاهده لیست مدیریت استراتژیک شرکت ها کلیک نمایید

http://modir3-3.ir/images/tel-admin.gif

http://modir3-3.ir/images/%d9%81%d8%b1%d9%85%20%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3%20%d8%a8%d8%a7%20%d9%85%d8%a7.png