مدیریت ارتباط با مشتری در تجارت اینترنتی (CRM)

مدیریت ارتباط با مشتری در تجارت اینترنتی

قابلیت آنلاین مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

اکثر شرکت ها در حال حاضر قابلیت های آنلاین مدیریت ارتباط با مشتری را در وب سایت هایشان دارند، که تکنولوژی را در خدمات مشتری ترکیب می کنند و هم چنین قیمت خرید کنترل شده ای را ارائه می دهند. این وب سایت های تجاری، اینترنتی یا پرتال های اقتصادی برای فروش سیستم های سفارش فروش می باشند که دسترسی خرده فروش و عمده فروش ها را برای محصولات شرکت ها در نقطه بارگیری کنترل می کنند، در حالی که سطح قابلیت دسترس پذیری و سطح بالای خدمات را تضمین می کند.

برای مثال، صنعت نفت تبدیل به یک تشکیلات اقتصادی عمودی تر شده است که به معنای آن می باشد زنجیره ی عرضه را از اکتشاف و بازیابی نفت خام از تصفیه به خرده فروشی سوخت و محصولات و خدمات مصرف کننده را گسترده می کند. در نتیجه خیلی از شرکت ها برنامه ها یا استراتژی های گوناگون را برای اخذ مشتری بیشتر به کار گرفته اند این استراتژی ها می توانند در بردارنده ی کارت های اعتباری جامع سوخت، سرویس های شخصی، و غیره باشند.

نمونه ی دیگر صنعت بانکداری (Business Development Unica Corporation, 2006) تقریباً همه ی بانک ها بانکداری اینترنتی را ارائه می دهند و در هر یک از این وبسایت ها، معمولاً یک قالب غنی از فرمت از رسانه ای و گرافیکی را می بینیم که برای راحتی چشمان مشتری طراحی شده اند. این وب سایت ها باعث دسترسی مشتریان به اکانتشان در هر زمانی که بخواهند می شود. در کنار بانکداری اینترنتی، بانک ها هم اطلاعاتی هم چون گزارش صورت حساب اعتباری، نرخ های افزایشی برای کارت های اعتباری، وام های شخصی، وام مسکن، و غیره را ارائه می کنند. مشتریان بانکداری اینترنتی این کار را بسیار سودمند می دانند….

ترجمه مقاله استراتژی هایی برای پیاده سازی موفقیت آمیز مدیریت ارتباط با مشتری