عنوان انگلیسی مقاله:

Export marketing strategy implementation, export marketing capabilities, and export venture performance

ترجمه عنوان مقاله: اجرای استراتژی بازاریابی صادرات، قابلیت های بازاریابی صادراتی، و عملکرد صادرات و سرمایه گذاری

رشته: مدیریت بازاریابی و بازرگانی بین الملل و مدیریت استراتژیک

سال انتشار: 2012

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 19 صفحه

منبع: الزویر و ساینس دایرکت

نوع فایل: pdf

دانلود رایگان مقاله

چکیده مقاله

Absract Export marketing strategy implementation, export marketing capabilities, and export venture performance

مشاهده چکیده

مقدمه

جهانی شدن پیوسته ی اقتصاد و تشدید رقابت در سراسر جهان تعداد رو به افزایشی از شرکت ها را برای بین المللی شدن برانگیخته است. تا کنون محبوب ترین روش برای شرکت ها به منظور تعامل با بازارهای بین المللی، صادرات است  که در حال حاضر بیش از 25٪ از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می دهد. بنابراین، هر پاسخ جامع به این سوال مهم که رقابت بین المللی شرکت ها برای دربر داشتن عواملی  که توانایی شرکت ها را برای رقابت در بازارهای صادراتی تحت تاثیر قرار می دهد، چه محرک هایی دارد، مهم است.

با در نظر داشتن این امر، محققان، محرک ها و نتایج عملکرد استراتژی بازاریابی صادرات را تقریبا نزدیک به 40 سال بررسی کرده اند. در جریان این تحقیقات غنی، مطالعات و بررسی ها،به اهمیت ارتباط بین فرایند برنامه ریزی استراتژی صادرات شرکت ها و محتوای استراتژی بازاریابی صادرات برنامه ریزی شده و عملکرد بازار صادرات خود را تاکید کرده اند. با این حال، این بررسی ها تقریبا هیچ بینشی را در اجرای استراتژی بازاریابی صادرات برنامه ریزی شده، نشان نمی دهد.

با این حال متون  کلی بازاریابی نشان می دهد که اجرای موثر استراتژی بازاریابی برنامه ریزی شده، کلیدی برای ایجاد ارتباط بین تلاش های بازاریابی و عملکرد شرکت است. علاوه بر این، عملا، اجرای استراتژی بازاریابی برنامه ریزی شده، به طور گسترده ای به عنوان یک وظیفه مدیریتی مشکل ساز دیده می شود که زمان و منابع تلاش قابل توجهی را صرف می کند اما اغلب به شکست می انجامد. این مشکلات ممکن است برای مدیرانی که با بازارهای بین المللی برخورد دارند حتی بیشتر هم باشد.

http://modir3-3.ir/images/translate123.gif