عنوان انگلیسی مقاله:

Knowledge creation process, customer orientation and firm performance: Evidence from small hotels in Malaysia

ترجمه عنوان مقاله: فرآیند خلق دانش، مشتری مداری و عملکرد شرکت: شواهدی از هتل های کوچک مالزی

رشته: مدیریت بازاریابی

سال انتشار: 2019

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 10 صفحه

منبع: ISI

نوع فایل: pdf

دانلود ترجمه مقاله

 

چکیده مقاله

مقاله isi فرآیند خلق دانش، مشتری مداری و عملکرد شرکت

این مقاله به بررسی چگونگی خلق دانش می پردازد تا رابطه میان مشتری مداری و عملکرد شرکت در هتل های کوچک مالزی بررسی کند. برای جمع آوری داده های این مطالعه از 308 صاحب هتل کوچک واقع در پنج منطقه گردشگری مالزی، یک نظرسنجی انجام شد. نتایج نشان می دهد که

  • مشتری مداری ارتباط مستقیمی با عملکرد شرکت دارد.
  • ابتکارهای مشتری مداری یک شرکت در فرآیند ایجاد دانش شرکت تأثیر دارد که به قابلیت های پویا کارآفرینان گردشگری آنها وابسته است
  • مشتری مداری نقش واسطه بین فرآیند خلق دانش و تأثیر آن بر عملکرد شرکت است.

مقاله isi فرآیند خلق دانش: در این مقاله آمده است كه هتل های كوچك كه مشتری مداری را نشان می دهند بیشتر وابسته به منابع خودشان هستند كه در داخل توسط صاحبان آنها ایجاد شده است. با این وجود، اگر شركت به طور شفافی پایگاه داده دانش خود را از طریق منابع دانش داخلی و خارجی از طریق فرایندهای اجتماعی شدن، برون سازی، ترکیب و داخلی سازی انجام دهد، عملکرد شرکت بهبود می یابد. این مطالعه اهمیت مشتری مداری و ایجاد دانش، به ویژه برای کسانی که از قابلیت های مبتنی بر منابع و پویا به ترتیب در نتایج شرکتهای تجدید شده، برای دانشگاهیان و دست اندرکاران صنعت، برخوردار هستند، تعیین می کند. این یافته های تحقیق برای کارآفرینان گردشگری، که به دنبال رقابت و دستیابی به عملکرد برتر شرکت برای شیوه های کارآمد تجاری و تقویت بازده سرمایه گذاری هستند، مفید است.

کلید واژه ها: مشتری مداری، فرآیند خلق دانش، هتل های کوچک، کارآفرین، مالزی

مقدمه مقاله

خلق دانش و مشتری مداری

صنعت هتل داری بسیار رقابتی است. هتل ها، به ویژه هتل های کلاسیک، از طرف رقبای خود که کالاهایی مشابه را ارائه می دهند، مواجه می شوند و مشتریانی که در این جامعه با سرعت زیاد خواستار و بی تاب تر هستند. برای حفظ مزیت رقابتی، هتل ها باید مشتری را در قلب مشاغل خود قرار دهند. تیوتوسو و راتن ادعا کردند که مشتری مداری تأثیر مستقیمی در عملکرد شرکت در صنعت هتلداری دارد. علاوه بر این، هر دو دانشمند بر این عقیده اند که تحقیقات بیشتر در مورد مشتری مداری در زیر بخش های مختلف گردشگری برای درک بهتر نقش آن بر عملکرد شرکت ضروری است.

خلق دانش محرک موفقیت دیگر است. شرکت ها با استفاده از فن آوری های ارتباطی اطلاعات مانند وب سایت های شرکت، سکوهای رزرو آنلاین سفر، وبلاگ های سفر و تالارها، اهمیت تبدیل دانش جدید به فرصت های اقتصادی را درک می کنند. کالوس و همکارانش (2009) استدلال كردند كه چنين فرآيند آفرينش دانش شامل يك ماركر يا يك مجموعه غير يكنواخت از استعدادها، مهارت ها و عقايد فرهنگي است كه توسط كارآفرينان و كارگران توانمند برگزار مي شود. مطالب زیادی در مورد ساختار مشتری مداری و فرآیند خلق دانش نوشته شده است، اما تلاش کمی برای مطالعه نقش ترکیب آنها در بهبود عملکرد شرکت وجود دارد.

مدل مقاله

مدل خلق دانش، مشتری مداری و عملکرد شرکت

مدل خلق دانش، مشتری مداری و عملکرد شرکت

سفارش ترجمه

ترجمه ها پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

سفارش مشاوره پایان نامه

پشتیبانی مدیر123