عنوان انگلیسی مقاله:

Business Ethics and Corporate Social Responsibility – Is there a dividing line?

ترجمه عنوان مقاله: اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی شرکت: آیا یک خط تقسیمی وجود دارد؟

رشته: مدیریت

سال انتشار: 2014

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 11 صفحه

منبع: الزویر و ساینس دایرکت

نوع فایل: pdf

 دانلود اصل مقاله

قسمتی از ترجمه مقاله

چکیده مقاله

مقدمه مقاله اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی شرکت

اخلاق کسب و کار زمینه­ های اصول اخلاقی و تصمیم ­گیری، مسائل مربوط به حاکمیت و ضوابط رفتار برای یک کسب و کار را پوشش می ­دهد. بورونگن و کیس (2011) استدلال می­ کنند که “ممکن است دریابیم که اخلاق در کسب و کار شامل یک جا به جایی اساسی مرتبط با تجارب فوق­ العاده باشد که زمانی که همه چیز خارج از محل است رخ می­ دهد”

هنگام شناسایی شیوه­ های منعکس کننده اخلاق کسب و کار، خود را در قلمرو اخلاق و تعریف از آنچه به منزله اخلاق است می­ یابیم. آنگاه اقدامات کسب و کار نه توسط اینکه چه چیزی کارآمد و موثر است بلکه توسط این که چه چیزی “از لحاظ اخلاقی قابل دفاع” است قضاوت خواهند شد. درک می­ کنیم که با تغییر در بافت فن­آوری­ های جدید، روش­ های جدید بسیج و بهره ­برداری منابع، تحول شیوه ­های اجتماعی و رشد به سمت شبکه­ ی کسب و کار جهانی دائما متصل، اخلاق کسب و کار به عنوان یک مفهوم در حال جهش است. افزایش آگاهی جهانی از محدودیت منابع طبیعی، رشد تقسیم ثروت، و حضور فراگیر کسب و کار در زندگی شهروندان از طریق فن­آوری­ هایی مانند داده­ های بزرگ و محاسبات ابری، اخلاق کسب و کار را به خط مقدم گفتگو درباره هنجارهای اجتماعی می­ آورد.

با این حال، آیا شناسایی اخلاق کسب و کار به عنوان مجموعه­ا ی از هنجارهای عمل شده توسط یک شرکت کار آسانی است؟ آیا این یک مفهوم استعاری دشوار برای تدوین است و یا یک نظریه قابل ترجمه با توانایی آموزش به عنوان یک رشته در مدارس کسب و کار است؟

ترجمه مقاله بررسی اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی شرکت

مطالب مرتبط