عنوان انگلیسی مقاله:

Measuring perceived security in B2C electronic commerce website usage: A respecification and validation

ترجمه عنوان مقاله: ارزیابی امنیت درک شده در استفاده از وب ‌سایت تجارت الکترونیک B2C: ارزیابی و اعتبار سنجی

$$$: فقط 18500 تومان

سال انتشار: 2014

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 11 صفحه

تعداد صفحات ترجمه مقاله: 33 صفحه

منبع: الزویر و ساینس دایرکت

نوع فایل: word

دانلود مقاله

 

فهرست مطالب
 • چکیده
 • مقدمه
 • ارزیابی پیشرفت
 • مرحله 1: ویژگی دامنه
 • رازداری
 • قابلیت دسترسی
 • عدم فراوانی
 • مرحله 2: ویژگی شاخص
 • مرحله 3: تأیید مقیاس انعکاسی
 • مرحله 4: تأیید ساختار مرتبه دوم تشکیل‌دهنده
 • مرحله 5: عملیاتی‌سازی امنیت درک شده در قالب یک ساختار مرتبه دوم در آزمودن فرضیه
 • نتیجه‌گیری و الزامات
 • پیوست A. بررسی تعریفات امنیت درک شده
 • پیوست B. بررسی ابعاد امنیت
 • پیوست C. بررسی مقیاس‌های امنیت درک شده
 • پیوست D. شاخص‌های ساختارها
 • منابع

ترجمه چکیده مقاله

چکیده مقاله ارزیابی امنیت درک شده در استفاده از وب ‌سایت تجارت الکترونیک B2C

سردرگمی خریدار در مورد امنیت وب‌ سایت، زمانی افزایش می‌یابد که رقم معاملات تجارت الکترونیک به حداکثر می‌رسد. از آنجا که تصور نا مناسب بودن می‌تواند مانعی بزرگ بر سر راه خرید آنلاین باشد بسیاری از پژوهشگران، پیش‌آمدها و پیامدهای امنیت وب‌سایت را مورد بررسی قرار داده‌اند. هنوز هم ارزیابی امنیت به کار رفته در این تحقیقات، مشکل‌ساز است. اگر چه پژوهشگران سیستم‌های اطلاعاتی و متخصصان کسب‌وکار، امنیت را مفهومی چند بُعدی تصور کرده‌اند مطالعات تجربی منتشر شده، امنیت درک شده را در قالب یک ساختار تک‌بُعدی مورد ارزیابی قرار داده‌اند.

احتمالاً مستثنی کردن ابعاد اصلی، پژوهشگران را از ارزیابی کامل تأثیر ابعاد مهم برداشت‌های مشتری از امنیت باز داشته‌اند. در اینجا، با توجه به موارد ذیل، در توسعه شیوه‌ شناختی این جریان پژوهشی مشارکت می‌کنیم: 1) بررسی نظری ماهیت و ابعاد امنیت درک شده، و 2) توسعه و تأیید ارزیابی چندبُعدی این ساختار. نتایج این پژوهش، روایی تجربی تصور امنیت درک شده را در قالب یک ساختار مرتبه دوم سازنده در زمینه رازداری درک شده، دسترسی درک شده و عدم انکار درک شده ارائه می‌کند.

کلمات کلیدی: امنیت درک شده، تجارت الکترونیک، خرید آنلاین، مدل پذیرش فناوری (TAM)، ساختار مرتبه دوم، ساختار سازنده

ترجمه مقدمه مقاله

فناوری اینترنت و کاربردهای آن

فناوری اینترنت و کاربردهای متنوع آن، شیوه انجام کسب‌وکار و تعامل با فروشندگان کالاها و خدمات تجاری را دگرگون کرده است. در صنعت خرده‌فروشی، وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک مشتری به کسب‌وکار (تجارت الکترونیک B2C)، شیوه‌هایی با قابلیت دسترسی بیشتر، ساده‌تر و ارزان‌تر را در اختیار مصرف‌کنندگان ویژه قرار می‌دهد تا معاملات خرده‌فروشی خود را انجام دهند. در نتیجه، خرید آنلاین به عنوان یک محیط تعاملی، عمومیت خود را استمرار داده است.

افزایش عمومیت خرید آنلاین، نگرانی‌ها در مورد امنیت اینترنت نیز در حال افزایش است.  در واقع، بررسی‌های مصرف‌کننده نشان می‌دهد نگران‌های امنیتی، دلیل اول مشتریان برای اجتناب از خرید آنلاین است. امنیت درک شده به متغیری مهم در مدل تصمیم‌گیری مشتریان تجارت الکترونیک B2C تبدیل شده است. در نتیجه، آینده تجارت الکترونیک B2C می‌تواند به توانایی شرکت در مدیریت تهدیدات امنیتی و بهبود تصورات مصرف‌کننده در مورد امنیت اینترنت بستگی داشته باشد. این قضیه از امنیت درک شده، مشتق گردیده و به یکی از مباحث اصلی و موضوعات پژوهشی در میان متخصصان سیستم‌های اطلاعاتی (IS) و جوامع علمی تبدیل شده است.

مفهوم‌سازی امنیت و امنیت درک شده

بررسی دقیق ادبیات امنیت درک شده، نوعی بی‌ثباتی بین مفهوم‌سازی امنیت و عملیاتی‌سازی مقیاس‌های امنیت درک شده در مطالعات تجربی را نشان می‌دهد. این ادبیات نشان می‌دهد که متخصصان و پژوهشگران IS عموماً با این مسئله موافق هستند که امنیت، ساختاری چندبُعدی است که از چند بُعد مهم (مانند رازداری، یکپارچگی، قابلیت دسترسی، عدم انکار) مشتق می‌شود.

هنوز هم اکثر مطالعات تجربی، چندبُعدی بودن امنیت درک شده را نادیده گرفته و از مقیاس‌هایی استفاده می‌کنند که فقط به یک بُعد توجه داشته یا تحت تأثیر یک بُعد از امنیت درک شده قرار دارند. در حالی که این مطالعات، درک نقش امنیت درک شده در انواع محیط‌های متغیر را افزایش می‌دهند مستثنی کردن ابعاد اصلی، ما را از تشخیص اهمیت آنها باز داشته و بنابراین، ممکن است فاقد جزییات مهم باشند.

امنیت درک شده در استفاده از وب ‌سایت تجارت الکترونیک

پژوهش حاضر با توجه به این موارد، اهمیت شیوه‌شناختی IS را افزایش می‌دهد:

1) بررسی نظری ماهیت و ابعاد امنیت درک شده

2) توسعه و تأیید ارزیابی چندبُعدی این ساختار. مقیاس‌های جامع‌تر و هماهنگ‌تر امنیت درک شده، بررسی کامل فرضیات مربوط به نقش امنیت درک شده در خرید آنلاین و تأثیر آن بر متغیرهای خطرناک را به دنبال دارد.

کار خود را با پس‌زمینه‌ای در مورد امنیت درک شده در شرایط تجارت الکترونیک B2C آغاز می‌کنیم. سپس مهم‌ترین ابعاد امنیت درک شده را تعیین و تشریح می‌کنیم که برای توسعه و آزمون امنیت درک شده در ساختار مرتبه دوم با ابعاد ساختار مرتبه اول مورد استفاده قرار می‌گیرد که خود آنها نیز با استفاده از شاخص‌های انعکاسی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. با بحث در مورد مفاهیم یافته‌های خود برای پژوهشگران و متخصصان کسب‌وکار و نیز محدودیت‌های این پژوهش، نتیجه‌گیری را ارائه می‌کنیم.

ترجمه ها پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

پشتیبانی مدیر123

http://modir123.com/wp-content/uploads/2020/04/52cdcabbc9de27dfd71844843a2e15aa-2.png

مطالب مرتبط