تجارت الکترونیک (Electronic business)

مقاله متنی مصرف کننده سبز

تجارت الکترونیک به عنوان یکی از زیر شاخه­ های کسب و کار الکترونیک در دهه گذشته رشد بالایی را تجربه کرده است. با استفاده از تجارت الکترونیکی، شرکت­ ها محدودیت ­های فعلی را برای ارتباط با یکدیگر نخواهند داشت و ارتباط آن ها با یکدیگر ساده­تر و سریع­تر صورت می­ پذیرد. ارتباط فروشندگان با مشتریان نیز می­تواند به صورت یک به یک با هر مشتری باشد. هدف از به کارگیری تجارت الکترونیکی، ارائه روشی جدید در انجام امور بازرگانی است.

به واسطه این تاجران قادر هستند که محصولات و خدمات خود را به شکل تمام وقت به خریداران سراسر جهان، مستقل از مرزهای جغرافیایی و ملیت، عرضه کنند. بسیاری از مردم، تجارت الکترونیکی را منحصر به خرید و فروش از طریق شبکه اینترنت می­ دانند، در حالی که این امر تنها بخش کوچکی از تجارت الکترونیکی را تشکیل می­ دهد و این مفهوم اکنون گستره وسیعی از جنبه های مختلف تجاری و اقتصادی را در برگرفته است.

به عنوان مثال می‌توان هر گونه فعالیت تجاری و مالی بین مؤسسات و افراد مختلف را در حیطه تجارت الکترونیکی گنجانید. تجارت الکترونیکی با حجم کمتری از اطلاعات که لزوماً در قالبی یکسان نبوده و میان مردم عادی رد و بدل می شود، سروکار دارد. تجارت الکترونیکی در آغاز پیدایش خود، چیزی بیش از یک اطلاع رسانی ساده نبود و هر کس می‌توانست محصولات خود را با استفاده از صفحات وب بر روی اینترنت تبلیغ کند. آمار منتشره از 500 شرکت نشان می­دهد که تا پایان سال 2001 بیش از 220 میلیارد دلار معاملات مالی توسط صدها سایت تجاری بر روی اینترنت انجام پذیرفته است و این رقم امروزه بالغ بر 2 تریلیارد دلار می شود.

تعاریف تجارت الکترونیک

دانشمندان و پژوهشگران علوم گوناگون، تعاریف مختلفی را برای تجارت الکترونیکی ارائه داده­ اند. بر پایه برخی از این تعریف­ ها، تجارت الکترونیکی عبارت است از:

انجام کلیه فعالیت­ های تجاری با استفاده از شبکه ­های ارتباطی کامپیوتری؛ به ویژه اینترنت (سرمد، 1382).
نوعی تجارت بدون کاغذ که در آن تاکید بر ارائه کالا به ساده ­ترین شیوه ممکن است.
در یک نگاه کلی می‌توان گفت تجارت الکترونیک عبارت است از کاربردی کردن کلیه سیستم‌های اطلاعاتی برای تقویت و کنترل فرآیندهای کسب و کار. امروزه این فرآیندها با استفاده از تکنولوژی های مبتنی بر وب توسعه می­یابند.
به کارگیری فناوری ارتباطات و اطلاعات یکپارچه در فعالیت ­ها، طراحی مجدد فرآیندهای تجاری و یا نوآوری کامل در مدل­ های تجاری توسط یک شرکت در فرآیندهای درونی (صنایعی، 1390).

منبع: modir123.com