مدیریت استراتژیک شرکت شاتلمعرفی شرکت شاتل

شاتل، یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی است که دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد. گروه آریا رسانه تدبیر (شاتل)، مجموعه‌ ای فعال در حوزه‌ی ارایه‌ی خدمات دسترسی به اینترنت و راهکارهای ارتباطی اینترنتی در کشور است که توانسته است طی سال‌های فعالیت خود، خدمات کارسازی را در این حوزه به مشتریان سراسر کشور ارایه کند. ای شرکت اولین ارایه‌کننده‌ی خدمات +ADSL2 در کشور است.
گروه شرکت‌های شاتل با بیش از ۱۲۰۰ نفر نیروی انسانی متخصص، با گسترش دامنه­‌ی توزیع خدمات خود در استان­‌های مختلف از طریق نزدیک به ۴۰۰ دفتر نمایندگی، یک هزار عامل فروش و بیش از ۲۲۰۰ نفر نیروی انسـانی توانسته است سراسر کشور را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد و بزرگ‌ترین سهم از مشتریان بازار اینترنت و خدمات تکمیلی آن در کشور را به ویژه در حوزه‌ی ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 به خویش اختصاص دهد.

سرمایه‌های انسانیسرمایه‌های انسانی

هم‌اینک، نیروی انسانی شاتل را بیش از ۱۲۰۰ نفر از دانش آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاهی تشکیل می‌دهند که در کنار ۲۲۰۰ نفر نیروی انسانی شاغل در دفاتر نمایندگی این شرکت در سراسر کشور با فعالیت در بخش‌های مختلف این سازمان مشغول ارایه خدمات به مشتریان هستند. گفتنی­‌ست بیش از نود درصد از کارکنان گروه شرکت­‌های شاتل را فارغ‌التحصیلان و دانش آموختگان رشته‌های فنی  مهندسی، فناوری اطلاعات، مدیریت، اقتصاد و دیگر رشته‌های وابسته تشکیل می‌دهند.
شرکت شاتل در پیمودن مسیر تعالی، به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان شرکت، توجه و اهمیت ویژه به نیروی انسانی را در دستور کار قرار داده است. برقراری ارتباط مداوم میان مدیران و کارکنان در سطوح مختلف شرکت از جمله فعالیت‌هایی بوده است که تاکنون استحکام بنیان خانواده‌ی بزرگ شاتل را محقق ساخته است. تقسیم کار دقیق و گسترده میان واحدها و لایه‌های مختلف بر اساس توان­مندی‌ها و علایق کارکنان، آموزش‌های برنامه‌ریزی شده برای لایه‌های مختلف سازمان، استفاده از سیستم‌های مدیریت مشارکتی برای ایجاد انگیزه در سرمایه‌های انسانی و سیستم‌های متنوع رفاهی کارکنان‌، برون‌سپاری بخشی از فعالیت‌ها برای افزایش چابکی سازمان از جمله فعالیت‌­های شاتل در این باره بوده است.
در شاتل به دلیل وجود جو دوستانه، صمیمی و در عین حال پرتلاش و پویا در میان کارکنان شاتل، هر نیروی کار متخصص که در طول زمان قابلیت‌های خود را در عرصه‌های مختلف به نمایش گذارد و علاقه‌مند به فراگیری دانش و تخصص‌های مورد نیاز باشد، می‌تواند با پشت سر گذاردن پله‌های رشد و تعالی به جایگاه سازمانی که شایستگی آن را دارد، دست یابد.
گفتنی‌ست، در این روند پویا، ضمن به دست آوردن رضایت شغلی و حرفه‌ای، زمینه‌های مساعدی برای کسب دانش و فناوری‌های روز و شیوه‌های به کارگیری آن‌ها توسط مرکز آموزش و پرورش شاتل نیز برای کارکنان فراهم می‌شود. این مرکز با هدف ارتقای سطح کیفی و علمی کارکنان مجموعه برای ارایه خدمات با کیفیت بالاتر به جامعه، دوره‌های متعدد و مستمری را هم‌گام با آخرین تغییرات تکنولوژی برگزار می‌کند تا محیطی پویا، با نشاط و روبه رشد را برای آنان فراهم سازد.

 بیانیه ماموریت و چشم‌انداز

بیانیه ماموریت و چشم‌انداز

بیانیه ماموریت شاتل

شاتل با ارایه خدمات و راهکارهای ارتباطی و محتوایی ارزش‌آفرین و نوآورانه و نیز پای‌بندی به اخلاق حرفه‌ای و مسوولیت‌های اجتماعی، رسالت خود را خلق لبخند رضایت در جامعه می‌داند.

بیانیه چشم‌انداز شاتل

تحسین برانگیزترین شرکت ارایه دهنده خدمات و راهکارهای ارتباطی و محتوایی در کشور

ارزش‌های بنیادین

ارزش‌آفرینی پایدار از طریق:

  • مشتری مداری
  • یادگیری و یاددهی
  • خلاقیت و نوآوری
  • مسئولیت‌پذیری
  • نتیجه‌گرایی
  • احترام به شان و ارزش‌های انسانی
  • صداقت و شفافیت

شاتل در مسیر تعالی

مدیران شاتل، تعالی را مقوله‌­ای می‌دانند که هر سازمان باید از زمان تاسیس و شروع فعالیت خود، مسیر آن را با بهبود و نوآوری در فرآیندها و همراهی ذی‌نفعان خود از سر ‌گیرد. این الگو برای تمام فرآیندهایی که به تازگی در سازمان شروع می‌شوند نیز صادق است.

هر سازمان برای حفظ بقا و گسترش فعالیت‌های خود، باید خود را بر اساس معیارهای معتبر ارزیابی کند و با الگوبرداری از برترین تجارب، نقاط قابل بهبود خود را به قوت تبدیل کند. رهبران سازمان‌های متعالی، جهت‌گیری روشن و تمرکز استراتژیک سازمان را با تعریف ماموریت، چشم‌انداز و ارزش‌ها تعیین می‌کنند و آن را با کارکنان و ذی‌نفعان کلیدی در میان می‌گذارند تا آن‌ها را در دست‌یابی به اهداف سازمان سهیم کنند.

شاتل نیز به دنبال چشم‌انداز خود در تبدیل شدن به یک الگوی مدیریتی در کسب و کار، حضور در فرآیند جایزه ملی تعالی سازمانی متکی بر الگوی EFQM (بنیاد اروپایی مدیریت کیفیت) را به عنوان یکی از اقدامات راهبردی از سال ١٣٩٠ در دستور کار خود قرار داده است. خوش­بختانه موفقیت چشم­‌گیر این شرکت در دریافت “تقدیرنامه­ دو ستاره” در اولین سال و “تقدیرنامه سه ستاره” در سال دوم حضور در جشنواره جایزه ملی تعالی سازمانی و انتخاب به عنوان “اپراتور برتر” در هر دوره از ارزیابی­‌های صورت گرفته، چشم‌انداز روشنی را برای شاتل ترسیم ­کرده است تا بدین‌ترتیب بتواند گام‌های بلندتری را در مسیر تعالی بردارد و ضمن افزایش توان رقابتی، بر پایداری سازمان خود بیافزاید و در تحقق اهداف سازمانی به موفقیت‌های بیش‌تری دست یابد.

گفتنی‌ست، شاتل با در دست داشتن پروژه‌­های بهبود که از سال‌های گذشته برای کلیه­ واحدها تعریف شده است، در تلاش مداوم و مستمر برای رسیدن به بالاترین جای‌گاه رشد و تعالی است.

خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه

گروه شرکت‌های شاتل با چشم‌انداز “حفظ جایگاه برترِ شاتل در بازارِ دسترسی پرسرعت به اینترنت و محتوای دیجیتال در ایران و برقراری ارتباط میان مردم و سازمان‌ها با آن‌چه برای آن‌ها مهم است از طریق ایجاد بسترهای ارتباطی و ارایه خدمات امن، مطمئن و با کیفیت “خود را متعهد به رفع نیازهای مشتریان و سایر ذی‌نفعان در انتخاب، راه‌اندازی و استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت و محتوای دیجیتال و ارایه خدمات مرتبط، می‌داند.

جهت سفارش پروژه کامل فوق از طریق فرم تماس زیر مکاتبه نمایید

http://modir3-3.ir/S_M/fotp-stra/modir123.ir%20%28link%29.bmpلیست پـــــروژه های استـــراتـــژیک آمـــادهفرم تماس

 

Print Friendly, PDF & Email