عنوان انگلیسی مقاله: Understanding Customer Experience Management in Retailing

ترجمه عنوان مقاله: درک مدیریت تجربه مشتری در خرده فروشی

رشته: مدیریت بازاریابی

سال انتشار: 2015

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 5 صفحه

منبع: الزویر و ساینس دایرکت

نوع فایل: pdf

 دانلود رایگان مقاله

چکیده مقاله

چکیده مقاله مدیریت تجربه مشتریمقالات الزویر

زنده ماندن در شرایط اقتصادی امروز و تجارت خرده فروشی رقابتی به مواردی بیش از قیمت پایین و محصولات نوآورانه نیاز دارد. تجربه مشتری شامل هر نقطه ارتباطی است که مشتری در آن با کسب و کار، محصول یا خدمات ارتباط برقرار می کند. مفهوم تجربه مشتری به عنوان یک استراتژی برای تجارت خرده فروشی ظاهر شده است که با رقابت روبرو است. داده ها از منابع مختلفی مانند کتاب ها و مجلات جمع آوری شده است. هدف این مقاله تبیین چگونگی اجرای واقعی تجربه مشتری برای کمک به سازمان های تجاری برای حفظ رضایت مشتری خود در طولانی مدت و چگونگی کسب مزیت رقابتی شرکت است.

کلمات کلیدی: تجربه مشتری؛ خرده فروشی استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری

مقدمه مقاله مدیریت تجربه مشتری

رقابت تجاری امروز سخت تر شده و یک شرکت تنها با افزایش مزیت رقابتی می تواند برای مدت طولانی زنده بماند. برخی از محققان تأکید دارند که شرکت باید بر مشتری تمرکز کند. این شرکت برای شناخت بیشتر مشتریان از استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می کند. تعامل بین شرکت و مشتری لحظه مهمی برای پرورش و بهبود روابط مشتری می شود. نقطه تماس ایده اصلی مفهوم تجربه مشتری می شود. هدف این مقاله تبیین مفهوم تجربه مشتری در نگاه اول، پیشینیان تجربه مشتری در خرده فروشی و روش های اندازه گیری تجربه مشتری است.

سابقه تجربه مشتری

مفهوم تجربه موجود در بازاریابی و مصرف ابتدا توسط هالبروک و  هیرشمن & (1982) آشکار شد. در ادبیات رفتار مصرف کننده، مصرف کننده به عنوان یک تصمیم گیرنده منطقی در دیدگاه فرآیند اطلاعات در نظر گرفته می شود. تحقیقات مرسوم، تجربه مصرف را به عنوان یک جنبه مهم نادیده می گیرد. هولبروک و هیرشمن (1982) می گویند که عناصر لذت، زیبایی، معنای نمادین، ​​خلاقیت و احساسات می توانند درک رفتار مصرف کننده را غنی و گسترش دهند. بیست سال بعد، مفهوم تجربه مشتری به عنصری اصلی در درک رفتار مصرف کننده تبدیل می شود.

http://modir3-3.ir/images/%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B4%20%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87%20%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%20%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87.png

ترجمه ها پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها