عنوان انگلیسی مقاله:

Efficiency and effectiveness of small retailers: The role of customer and entrepreneurial orientation

ترجمه عنوان مقاله: بازدهی و کارایی خرده فروشی های کوچک: نقش مشتری مداری و گرایش به کارآفرینی

رشته: کارآفرینی

سال انتشار: 2013

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 10 صفحه

منبع: الزویر و ساینس دایرکت

نوع فایل: pdf

دانلود دانلود اصل مقاله

 

فهرست مطالب

مشاهده چکیده مقاله

مقدمه مقاله بازدهی و کارایی خرده فروشی های کوچک

فضای تجارت خرده فروشی امروزین محیطی است که پیوسته در حال تغییر است، رقابت جهانی شدیدی در آن است و حاشیه سود کمی دارد. لذا عجیب نیست که در بسیاری از زمینه ها خرده فروشی تحت شعاع شرکت های جهانی و بزرگ مانند Carrefour, Wal-Mart, Toys “R” Us  یا  IKEAاست که از مقیاس زیاد و منابع انسانی گسترده خود سود می برند.

ولی به خرده فروشی های کوچک تر هم نیاز است زیرا آنها بخش مهمی از زنجیره عرضه بیشتر کشورها هستند. شرکت های کوچک روی هم رفته تعداد قابل توجهی از افراد را استخدام می کنند که این می تواند نقش مهمی در بازاریابی داشته و منجر به انعطاف بیشتر در تامین خدمات گوناگون شود و نیازهای متنوعی از مشتریان را بر طرف کند. آنها فرصت هایی فراهم می کنند که ممکن است از سوی سازمان های بزرگ به آنها توجهی نشود. آنها نیازهای متغیر بازار را به شیوه ای خلاقانه تشخیص می دهند و بر روی زمینه هایی سرمایه گذاری می کنند که دارای پتانسیل رشد در آینده است و بدین گونه هم برای مشتری تولید ارزش می کنند و هم برای تجارت خود ایجاد منفعت می کنند.

ولی خرده فروشهای موفق باید از پس تقاضاهای چالش برانگیز برآیند. آنها باید خدمات مشتری و ارزش تجارت خود را ارتقا بدهند. باید رویکردی قوی به بازار داشته باشند. و نسبت به فناوری ها و تغییرات محیطی جدید و نیازهای چالش برانگیز مشتری مطلع باشند تا بتوانند فرصت های کارآفرین و نو را دنبال کنند. اما دانش کمی درباره اینکه چگونه خرده فروشی های کوچک، با منابع محدود، به محیط متغیر تجارت پاسخ می دهند و چگونه این تغییرات بر عملکرد آنها اثر می گذارد، وجود دارد.

دانلود ترجمه مقاله