عنوان انگلیسی مقاله:

Is your organization conducive to the continuous creation of social value? Toward a social corporate entrepreneurship scale

ترجمه عنوان مقاله: آیا سازمان شما برای ایجاد ارزش اجتماعی مستمر مناسب است؟ حرکت به سوی شرکت اجتماعی

رشته: مدیریت

سال انتشار: 2017

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 13 صفحه

منبع: الزویر و ساینس دایرکت

نوع فایل: pdf

http://modir123.com/photo%20site/D-modir123.com%20_2_.png دانلود اصل مقاله

چکیده مقاله

چکیده این مقاله

افزایش ایجاد ارزش اجتماعی در کسب و کار

سازمان های در تاکید بر ایجاد ارزش اجتماعی بسیار متفاوت هستند و ایجاد ارزش را موضوعی فراتر از اقدامات صورت گرفته بوسیله سازندگان شان می پندارند. برخی سازمان ها، مانند سازمان های غیر انتفاعی، به صورت انحصاری بر ایجاد ارزش اجتماعی متمرکز هستند درحالی که سازمان های دیگر مانند سازمان های انتفاعی ممکن است آن را به صورت یک رضایت ناشی از فعالیت های تولیدی ببینند. بیشتر سازمان های فعلی جایی بین این دو قرار دارند.

به عنوان مثال، سازمان پیشاهنگی دختران آمریکا، به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی، از یک شرکت تولیدی که از فعالیت های تامین مالی خود- فروش شیرینی-  استفاده می کند شناخته شده تر است. فروش شیرینی برای یک سازمان منجر به درآمد مالی و در نهایت ارزش اجتماعی می شود. شرکت های اجتماعی بیشتر از  سازمان های غیر انتفاعی، به دنبال کسب درآمد هستند و تلاش می کنند که بین ارزش های مالی و ارزش های اجتماعی بوسیله برطرف کردن مشکلات اجتماعی از طریق فرآیند کسب و کار، تعادل و بالانس برقرار کنند. به عنوان مثال، سازمان بین المللی سلامت آب، آب سالم را برای افراد فقیر در کشور هند، فیلیپین و همچنین غنا با قیمتی نزدیک به هزینه صورت گرفته فراهم می کند ( مک مولن و برگ من در مطبوعات).

مورد بعدی، شرکت های سودآوری هستند که ارزش های مالی را اولویت بندی می کنند درحالیکه به ارزش های اجتماعی نیز در قالب مسئولیت های اجتماعی متعهد هستند (بی کراپ) و (L3Cs) ( مک مولن و وارنیک 2016). در حالیکه شرکت های دیگر به صورت جدی در زمینه ایجاد ارزش اجتماعی برای موقعیت اقتصادی شان فعالیت می کنند. به عنوان مثال، برند کفش های تامز و واربلی پارکر هر دو ” یک خرید، یک هدیه” را بکار گرفته اند که بر مبنای آن هر یک خرید، یک هدیه به همراه خواهد داشت.

ترجمه مقاله آیا سازمان شما برای ایجاد ارزش اجتماعی مستمر مناسب است؟

مطالب مرتبط