عنوان انگلیسی مقاله:

Effects of Support Programs on Corporate Strategies of Small and Medium Sized Enterprises

ترجمه عنوان مقاله: آثار برنامه های پشتیبانی بر استراتژی های سطح شرکت در سازمان های کوچک و متوسط

رشته: مدیریت استراتژیک

سال انتشار: 2013

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 10 صفحه

منبع: الزویرو ساینس دایرکت

نوع فایل: pdf

 دانلود اصل مقاله

چکیده مقاله

چکیده مقاله

مقدمه مقاله آثار برنامه های پشتیبانی بر استراتژی های سطح شرکت

مفهوم جهانی شدن در سطح دنیا باعث شکل گیری بازارهای ملی و بین المللی شده است که امکانات و فرصت های جدیدی را برای کسب و کارها فراهم کرده اند اما در عین حال مشکلات رقابت شدید را نیز به وجود آورده اند.بنابراین، موفقیت شرکت بر اساس یکپارچگی با بازارهای جهانی و ظرفیت ارزش آفرینی پایدار شکل می گیرد.

سازمان های کوچک و متوسط (SME ها) یکی از مولفه های مهم ساختار اجتماعی اقتصادی یک کشور را شکل می دهند. آن ها نیروی پیش برنده صنعتی سازی، شهری سازی مناسب، عملیات بهینه توزیع و تجارت را ایجاد می کنند (آکگمچی، 2001). همچنین SME ها به عنوان قطار اقتصاد کشور شناخته می شوند. آن ها باید تکنولوژی های همواره در حال پیشرفت و توسعه، پیاده سازی ها، روش ها و نوآوری ها را برای حضور در این دنیای رقابتی دنبال کنند تا ارزش افزوده خلق کنند و محصولات و خدمات با کیفیت ارائه کنند. بنابراین، استراتژی ها و سیاست های ملی نسبت به SME ها باید اصلاح شود زیرا SME ها مشکلات و کمبودهای زیرساختی مختلفی دارند.

 شرکت های کوچک و متوسط تلاش می کنند علاوه بر منابع خود از منابع و کمک های بیرونی برای بهبود کارایی و بهره وری خود، افزایش کیفیت، توسعه فرایندهای تولید جدید و محصولات یا بهبود فرایندها و محصولات کنونی، به کارگیری تکنولوژی ها و توسعه آن ها استفاده کنند (رجیونال، 2000). به خصوص در طول مسیر فرایند عضویت کامل ترکیه در اتحادیه اروپا، تمام مشکلات SME ها باید فوراً رفع شود.

مدل مقاله

مدل روابط بین پشتیبانی ارائه شده به SME ها و استراتژی های سطح شرکت SME ها

http://modir3-3.ir/article-english/article249-modir123.PNG

منبع: (Aykan and all, 2013, 943)

http://modir3-3.ir/images/drtrans.png