عنوان انگلیسی مقاله:

Attenuating double jeopardy of negative country of origin effects and latecomer brand An application study of ethnocentrism in emerging markets

ترجمه عنوان مقاله: کاهش مشکل مضاعف آثار منفی کشور مبدأ و برند تازه وارد: بررسی کاربرد قومیت گرایی در بازارهای نوظهور

رشته: بازاریابی

سال انتشار: 2014

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 15 صفحه

منبع: Emerald

نوع فایل: pdf

دانلود رایگان مقاله

 

چکیده مقاله

Introduction Attenuating double jeopardy of negative country of origin effects and latecomer brand …

مشاهده چکیده

مقدمه

تقسیم بندی دوبخشی تأثیر «کشور مبدأ» (اروغلو و ماچلیت، 1989؛ گادکه، 1973) به تنهایی مشتریان «علاقمند» و «غیر علاقمند» به محصولات را بر اساس برداشت آن ها از استانداردهای کیفی مرتبط با COO (معمولاً «تولید» محصولات فیزیکی)جدا می کند. هرچند ماهیت دوگانه تأثیر COO در آغاز پژوهش های COO شناسایی شد (شولر، 1965) اما منابع بعدی تأثیر مثبت COO برای محصولات کشورهای توسعه یافته را اثبات کردند اما در عین حال تأثیر منفی COO برای محصولات تولیدی کشورهای کمتر توسعه یافته را نشان دادند (بانیستر و ساندرز، 1978؛ هامین و الیوت، 2006؛ نس، 1981).

مطالعه ما دیدگاه جدیدی را درباره مباحث قدیمی درباره COO ارائه می کند؛ دیدگاهی که در آن مشتریان بازارهای نوظهور برندهای نوظهور خود را ارزیابی می کنند. در هنگام بررسی مشتریان بازارهای موجود، برداشت آن ها از محصولات تولیدشده در بازارهای نوظهور حتی منفی تر از برداشت آن ها از برندهای جدید بازارهای نوظهور است، زیرا نقطه مرجع مشتریان در کشورهای توسعه یافته، محصولات بسیار پیشرفته خود آن ها است. اما آیا مشتریان بازارهای نوظهور نظیر چین، هند و روسیه برند خود را این چنین با اهمیت می دانند؟ عبارت «تولید چین همیشه به معنای کیفیت پایین نیست» زیرا دولت چین مکانیزم های سختگیرانه قانونی و بازار را پیاده سازی کرده است (ملوار و همکاران، 2004، ص 456). یکی از مطالعات جدید نیز اثبات کرده است که «چین محصولاتی را تولید می کند که اگر برندی قدرتمند از آن پشتیبانی کند می توان آن ها را همتراز محصولات کشورهای دیگر دانست» (لی و همکاران، 2013، ص 78) و سایر بازارهای نوظهور نیز می توانند به این پیشرفت ها دست پیدا کنند.

http://modir3-3.ir/images/drtrans.png

مطالب مرتبط