مدیریت استراتژیک شرکت مزدا (Mazda)مدیریت استراتژیک شرکت مزدا (Mazda)

تاریخچه شرکت مزدا

نام مزدا برگرفته از تلفظ نام بنیانگذار شرکت و از اهورا مزدا از زبان اوستایی است. شرکت مزدا به عنوان تولید کننده ابزار و ماشین آلات در سال 1920 پایه گذاری شد و از سال 1931 میلادی به تولید خودرو نیز پرداخت. این شرکت در طول جنگ جهانی دوم برای ارتش ژاپن تولید اسلحه و جنگ افزار نمود. اولین اتومبیل دارای چهار چرخ این شرکت با نام مزدا 360 در سال 1960 وارد بازار شد.

شرکت سهامی خاص ماتسودا که با نام تجاری مزدا شناخته می شود یک شرکت خودروسازی است که دفتر مرکزی آن در شهر هیروشیما در کشور ژاپن قرار دارد. این شرکت در سال 2006 میلادی حدود یک میلیون و دویست و پنجاه هزار خودرو تولید نموده است که در کشورهای مختلف جهان به فروش رسیده اند.

اوایل دهه ی 80 میلادی مزدا سومین تولید کننده خودرو در ژاپن با تولید 1/1 میلیون دستگاه خودرو در سال بود. این مقدار کمی بیشتر از تولید هوندا و میتسوبیشی و بسیار کمتر از تویوتا و نیسان بود. سود شرکت در آن زمان حدود 4% بود.

به دنبال بروز بحران اقتصادی در ژاپن سودآوری مزدا به شدت کاهش یافت به طوری که تا سال مالی 1997-98 برای پنج سال متوالی زیان خالص گزارش کردند. اواخر دهه 80 میلادی و با نزدیک شدن به اوج دوره ای بازار جهانی خودرو، مزدا مرتکب یک اشتباه استراتژیک شد و دامنه محصولات خود را بسیار گسترش داد.

چشم انداز شرکت مزدا

چشم انداز شرکت مزدا (2016)

ما عاشق اتومبیل هستیم و می خواهیم مردم از طریق اتومبیل ما از زندگی لذت ببرند.
تصور ما از اتومبیل پایداری زمین و جامعه است.

 

ماموریت شرکت مزدا

ماموریت شرکت مزدا

ماموریت شرکت مزدا یدک در زمینه تهیه و توزیع قطعات و لوازم یدکی، تجهیزات جانبی و خودروهای سفارشی و ارائه خدمات پس از فروش به خودروهای تولیدی و توزیعی گروه بهمن و محصولات سایر وارد کنندگان خودرو و استقرار صنعت و تولید بدون کارخانه، در بازارهای داخلی با بهره گیری از فناوری پیشرفته به منظور تامین منافع ذینفعان و دستیابی به رضایتمندی مشتریان می باشد

پروژه های آماده مدیریت استراتژیکسفارش پروژه مدیریت استراتژیک

http://modir3-3.ir/images/tel-admin.gif

فرم تماس