تاریخچه شرکت سایپا لجستیک

شرکت حمل و نقل چندوجهی سایپا (سهامی خاص) تحت شماره 232958 در تاریخ 1383/08/04 با سرمایه یکصد میلیارد ریال در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت های صنعتی تهران با نام شرکت سایپا ریل و با هدف ارائه خدمات حمل و نقل ریلی به منظور حمل و نقل محصولات وارداتی، صادراتی و توزیع خودروهای گروه سایپا در سطح کشور و صادرات به خارج از کشور در راستای اهداف عالیه جمهوری اسلامی ایران، کاهش سوخت، حمل ایمن کالا، کاهش هزینه های حمل و جلوگیری از تصادفات جاده ای به ثبت رسیده است و در سال 1387 با توسعه فعالیت ها این شرکت به حمل و نقل چندوجهی سایپا (سایپا لجستیک) تغییر نام داد.

گروه سایپا به منظور کاهش هزینه های حمل و نقل خود از یک سو و انجام بهینه حمل و نقل مواد اولیه و خودرو از سوی دیگر مسئولیت کلیه حمل و نقل مواد اولیه و محصولات خود را به صورت ریلی و جاده ای و ترکیبی به تدریج به این شرکت واگذار نموده است.
برنامه ریزی استراتژیک شرکت توسط اعضاء هیئت مدیره سایپا لجستیک مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت و اهداف مشخصی جهت افق 95 تعریف گردید. براساس هدف گذاری انجام شده در سال 1395 سایپا لجستیک با خلق ” لجستیک هوشمند ” بعنوان یکی از موثر ترین شرکت های حمل و نقل چند وجهی در صنعت حمل و نقل کشور نمود خواهد یافت.

چشم انداز سایپا لجستیک

ما درصدد هستیم که در پاسخ به نیازهای لجستیکی واحدهای صنعتی و خدماتی جزو شرکت های ممتاز و معتبر بین المللی باشیم. شرکت حمل و نقل چند وجهی سایپا یک شرکت لجستیکی است که درصدد است با تکیه بر مدیریت سیستمی و بهره گیری از نرم افزارهای پیشرفته برنامه ریزی و ردیابی در صنعت حمل و نقل با سازمانی منعطف و مغزافزار و با بهره گیری از ناوگان بزرگ ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی شرکت و شرکاء تجاری خود، با داشتن پایانه های مجهز، اولین، بزرگترین و پیشروترین شرکت لجستیکی کشور و از معتبرترین شرکت های لجستیکی جهانی باشد.

ماموریت سایپا لجستیک

شرکت حمل و نقل چندوجهی سایپا، یک شرکت لجستیکی است که:
ارائه کلیه فعالیت های بازرگانی در امور واردات و صادرات
خدمات حمل ‌و نقل در نقش متصدی حمل  (Carrier)
خدمات حمل ‌و نقل تركیبی ( جاده ای، ریلی، دریایی، هوایی)
خدمات حمل ‌و نقل در نقش بار فرابر (Forwarder)
خدمات حمل ‌و نقل ترانزیتی
خدمات تکمیلی لجستیک اعم از برنامه ریزی، دریافت، نگهداری و توزیع کالا
ارایه خدمات مشاوره و مهندسی در امور لجستیک
را به صورت انبوه، اقتصادی و مطمئن برای گروه سایپا در مرحله اول و در مرحله بعد برای صنعت خودرو و سایر صنایع داخلی و بین المللی از طریق همکاری مشترک با شرکت های صاحب نام ایرانی و خارجی انجام می دهد.

استراتژی سایپا لجستیک

شرکت سایپا لجستیک از نیمه دوم سال 1389 با اتخاذ رویکرد جدید، جهت ایجاد نگاه سیستماتیک به مقوله لجستیک و حرکت به سمت برندسازی در صنعت حمل و نقل کشور فعالیت های گسترده و همه جانبه ای را آغاز نمود. در ابتدای مسیر با توجه به مشکلات و معضلات بسیاری که در بدنه شرکت وجود داشت، سعی گردید تا جهت هموارسازی مسیر پیشرفت، اقدامات منسجم و برنامه ریزی شده ای صورت پذیرد. اتخاذ سیاست ایجاد تنوع خدمات در کنار افزایش تعداد مشتریان ( که در این مرحله شرکت های گروه سایپا مدنظر بود) و سازماندهی مناسب و جهت کسب سهم عمده فعالیت های حمل و نقل گروه سایپا از جمله این اقدامات به شمار می رود.
برنامه ریزی استراتژیک شرکت در راستای برنامه <پرواز 95> سایپا توسط اعضاء هیئت مدیره سایپا لجستیک مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت و اهداف مشخصی جهت افق 95 تعریف گردید. بر اساس هدف گذاری انجام شده در سال 1395 سایپا لجستیک با خلق لجستیک هوشمند به عنوان یکی از موثرترین شرکت های حمل و نقل چند وجهی در صنعت حمل و نقل کشور نمود خواهد یافت.

 ارزش ها سایپا لجستیک

1) اعتقاد و افتخار به عضویت در صنعت لجستیک کشور
2) عنایت خاص به منافع مشتریان در جهت برآوردن نیازهای آنان
3) تلاش در جهت حفظ و تامین منافع ذینفعان که منجر به به رضایتمندی ایشان گردد
4) تعامل سازنده با جامعه و ترجیح مصالح اجتماعی به منافع فردی و سازمانی
5) اعتقاد به کرامت انسانی، توانمند سازی و مشارکت در سازمان
6)  توجه به اثر بخشی، کارایی در انجام فعالیت ها و حرکت در مسیر تعالی

چارت سازمانی سایپا لجستیک

reference:saipalogistics.ir

 پروژه های آماده مدیریت استراتژیک سفارش پروژه مدیریت استراتژیک

http://modir3-3.ir/images/tel-admin.gif

فرم تماس