http://modir3-3.ir/images/ghvamin-modir123.com.png

تاریخچه بانک قوامین
بانک قوامین در ابتدای دهه 70 حضور در نظام پولی وبانکی کشور را با نام صندوق قرض الحسنه ناجا ودر راستای ارتقای توان معیشتی ومالی کارکنان نیروی انتظامی تجربه کرد و پس از آن درسال 79 با تغییر نام به موسسه پس انداز وقرض الحسنه قوامین برگی نو در دفتر خدمات بانکی باز نمود و رسالت خود را از خدمت رسانی به کارکنان ناجا به عموم مردم تسری داد.
نهال نو پای قوامین با تکیه بر تجربیات به دست آورده، همت و پشتکار نیروی انسانی متخصص در کمتر از 5 سال توانست در سال 83 شرایط ورود به شبکه بانکی کشور را با عنوان موسسه مالی واعتباری به دست آورد و پس ازآن در سال 91 براساس مجوز بانک مرکزی به طور رسمی به بانک قوامین تغییر نام داد.
بانک قوامین با شعار امین مردم ایران زمین، بیست وسومین بانک خصوصی کشور با بهره مندی از 32 واحد سرپرستی وبیش از 750 شعبه در سراسر کشور افق روشنی را برای خود تصویر کرده است. این بانک با اتکا بر اصول بانکداری اسلامی ومنطبق بر قوانین ومقررات بانکی کشور با بهره مندی از نیروی انسانی متخصص، اعتماد مشتریان و با استفاده از آخرین فناوری ونوآوری های صنعت بانکداری به دنبال ایجاد سازمانی ارزش آفرین، یاد گیرنده وکارآمد است؛ قوامین با توسعه بازار، تجهیز و تخصیص منابع، مدیریت ریسک های صنعت بانکداری وشناسایی نیازهای مشتریان تلاش دارد ضمن ایجاد رشد وتعالی، خدمات بانکی خود را در بازارهای داخل وخارج کشور با کیفیت مطلوب ارائه کند.

ماموریت بانک قوامین
بانك قوامین در نظام بانكداری كشور با اتكاء بر اصول بانكداری اسلامی و منطبق بر قوانین و مقررات بانكی كشور با بهره مندی از نیروی انسانی متعهد و متخصص، اعتماد مشتریان و ذینفعان و با استفاده از آخرین فناوری های صنعت بانكداری به دنبال ایجاد سازمانی ارزش آفرین یادگیرنده و كارآمد است. بانك ازطریق توسعه بازار، تجهیز و تخصیص صنایع، مدیریت های ریسك های صنعت بانكداری وشناسایی نیازهای مشتریان تلاش دارد ضمن ایجاد رشد و تعالی، خدمات بانكی را در بازارهای داخل و خارج كشور با كیفیت مطلوب ارائه نماید.

خط مشی کیفیت
کیفیت از دیدگاه بانک امری فراگیر و متأثر از عملکرد اعضای سازمان بوده و تحقق آن در گرو مشارکت تمامی کارکنان می باشد. از اینرو بانک خود را مستلزم به اجرای دقیق همه ابعاد خط مشی کیفیت با آرزوی نیل به کسب و ارتقاء رضایت مشتری در خصوص نظام کیفیت که مشتمل بر موارد ذیل است می داند:

1- تلاش بی وقفه در راستای بهبود مستمر و ارتقای کیفیت خدمات بانک جهت تأمین رضایت و خوشنودی مشتری
2- پایبندی به اصول بانکداری بدون ربا، امانتداری و رعایت منابع ذینفعان و جلب اعتماد و اطمینان همه اقشار جامعه
3- ارج نهادن به مقام انسانی کارمندان به عنوان با ارزش ترین سرمایه بانک و الزام به اصل شایسته سالاری و ارتقاء کیفیت زندگی آنان
4- ارائه خدمات نوین مالی و بانکی به مشتریان با بهره گیری از فن آوری روز جهان و رعایت قوانین و مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور تحقق سرفصل های مذکور بانک قوامین متعهد می گردد تا با بهره گیری و تبعیت از نظام کیفی ISO 9001:2008 و انطباق کلیه فعالیت ها خود را جهت نیل به اهداف کلان و بهبود مستمر، سازمان دنبال نموده و کلیه کارکنان باید سعی
نمایند از طریق اجرای رویه هاو نظام ایجاد شده در زمینه رضایتمندی مشتریان و ارائه خدمات مطلوب ، اهتمام لازم را به عمل آورند.

چشم‌انداز
قرار گرفتن در بین 5 بانک برتر كشور با سهم بالای بازار مجهز به فناوری روزصنعت بانكداری بین المللی برخورداری از نیروی انسانی متخصص و كارآمد در سطح نظام بانكداری كشور توسعه در ابعاد بین المللی و فعالیت دربازارهای مالی جهان ارائه دهنده خدمات جامع و متنوع مورد نیاز مشتریان دارای سازمانی چاب، یادگیرنده، نوآور و ارزش آفرین.

Reference:ghbi.ir

 http://modir3-3.ir/S_M/fotp-stra/modir123.ir%20%28link%29.bmpلیست پـــــروژه های استـــراتـــژیک آمـــاده

http://modir3-3.ir/images/%d9%81%d8%b1%d9%85%20%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3%20%d8%a8%d8%a7%20%d9%85%d8%a7.png

Print Friendly, PDF & Email