عنوان انگلیسی مقاله:

A combined methodology for supplier selection and performance evaluation

ترجمه عنوان مقاله: یک روش ترکیبی برای ارزیابی عملکرد و انتخاب تأمین کننده

$$$: 6000 تومان

سال انتشار: 2011

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 11 صفحه

تعداد صفحات ترجمه مقاله: 18 صفحه ورد – 26 اسلاید پاورپوینت

منبع: الزویر و ساینس دایرکت

نوع فایل: powrpoint و word

دانلود اصل مقاله

6000 تومان – خرید ترجمه

 

فهرست مطالب
 • چکیده
 • مقدمه
 • مرور ادبیات
 • روش هیبریدی پیشنهاد شده برای انتخاب و ارزیابی تأمین کننده
 • تعریف دقیق از روش پیشنهاد شده
 • استفاده از FAHP برای تعیین اوزان معیارها
 • روش TOPSIS فازی به عنوان ارزیابی کیفی
 • بکارگیری در یک شرکت خودروسازی از متولوژی ارزیابی و انتخاب تأمین کننده پیشنهاد شده
 • گام 1. استفاده از متدلوژی FAHP برای تعیین اوزان معیارها و نتایج
 • گام 2. استفاده از TOPSIS فازی و نتایج
 • بحث و نتیجه گیری
 • منابع

ترجمه چکیده مقاله

چکیده مقاله ارزیابی عملكرد و انتخاب تأمین كننده

امروزه سازمان هایی که امید به رشد قابل ملاحظه ای دارند نیازمند یک سیستم ارزیابی و ارزیابی عملکرد استراتژیک قوی هستند به دلیل تغییرات در تقاضای مشتریان، کاهش چرخه ی عمر محصول، بازارهای رقابتی جهانی شده اند. در این مقاله، یک شیوه جدید معرفی گشته و برای افزایش کیفیت ارزیابی و انتخاب تأمین کننده پیشنهاد شده است. دیدگاه جدید هم متغیرهای کیفی و هم متغیرهای کمی را در ارزیابی عملکرد تامین کنندگان بر مبنای کارایی و اثر بخشی در یکی از بزرگترین کارخانجات ماشین سازی در ترکیه مورد ملاحظه قرار می دهد. این روش جدید در دو گام بررسی شده است. در گام نخست، ارزیابی عملکرد کیفی از طریق AHP فازی در یافتن اوزان معیارها یه کار گرفته شده و سپس TOPSIS فازی در یافتن رتبه بندی تامین کنندگان استفاده گشته است.

بنابراین، متغیرهای کیفی به یک متغیر کمی جهت استفاده در روش DEA به عنوان خروجی که حسابرسی سیستم مدیریت کیفیت نامیده می شود تبدیل شده است. در گام دوم، DEA با یک ورودی مبهم و چهار متغیر خروجی، تحت عناوین، حسابرسی سیستم مدیریت کیفیت، نرخ هزینه وارانتی، نرخ نقص، مدیریت کیفیت شکل گرفته است. به عنوان یک نتیجه، مقایسه کردن با سیستم کنونی از طریق کارخانه ماشین سازی به کار گرفته شده، روش جدید در قالب مزایا و اولویت هایی برای تصمیم گیری در خرید باکیفیت کابین یدک کش اتومبیل از طریق انتخاب تامین کنندگان در یک کارخانه ماشین سازی در ترکیه به نظر می رسد.

کلمات کلیدی: ارزیابی تامین کننده، تکنیک تصمیم گیری چند معیاره، بهبود عملکرد

ترجمه قسمتی از مقدمه مقاله

مقدمه مقاله ارزیابی عملكرد و انتخاب تأمین كننده

برای انتخاب تامین کننده صحیح با مشکلات مهم  انتخاب و ارزیابی در تابع (عملکرد) خرید یک کسب و کار سر و کار داریم. یک انتخاب خوب تامین کننده برای کاهش هزینه های عملیاتی و بهبود کیفیت محصول نهایی آن  تفاوت معنی داری برای آینده ی یک سازمان ایجاد می نماید. عوامل زیادی در بازار جهانی کنونی وجود دارد که شرکت ها را در جستجوی یک مزیت رقابتی از طریق تمرکز روی خریداری مواد خام تحت تأثیر قرار می دهد و سازنده اجزاء بیشترین درصد هزینه نهایی محصول را نشان می دهد. به عنوان نمونه، محصولات با تکنولوژی بالا از قبیل وسایل موتوری، تجهیزات حمل و نقل و ریلی، سازه های مجهز و ماشین آلات، مقدار مواد خریداری شده و خدمات بالای 80% از هزینه نهایی محصول را شامل می شوند. بنابراین انتخاب تامین کننده اشتباه می تواند مشکلات مالی و عملیاتی را منجر گردد.

دیدگاه سنتی در انتخاب تامین کننده سال های متعددی بر مبنای منفردا قیمت تامین کنندگان را انتخاب می نمود. در حالی که، شرکت ها آموختند که قیمت در قالب یک معیار منفرد جهت انتخاب تامین کننده ناکافی است، آنها به دنبال تکنیک های تصمیم گیری چند معیاره ای که بیشتر رقابتی هستند رفتند. اخیراٌ، این معیارها به طور فزاینده ای از جهت محیطی، اجتماعی، سیاسی پیچیده گشته و مسائل رضایت مشتری به عوامل سنتی کیفیت، تحویل، هزینه و خدمات افزوده شده است. جدا از کاهش هزینه، شرکت به طور مداوم با تامین کنندگان برای رقابتی باقی ماندن کار می کنند از طریق کاهش زمان توسعه محصول، بهبود کیفیت محصول و کاهش زمان های تأخیر. به عنوان مثال، یک تأمین کننده ی با کیفیت به شرکت در رسیدن به نوآوری (خلاقیت) بیشتر از طریق طراحی بهبود یافته محصول و افزایش انعطاف پذیری کمک می نماید.

….