عنوان انگلیسی مقاله:

Prevailing During the Periods of Economical Crisis and Recession through Business Model Innovation

ترجمه عنوان مقاله: موفقیت در دوران بحران و رکود اقتصادی از طریق نوآوری در مدل کسب و کار

$$$: فقط 7500 تومان (نیم بهاء)

سال انتشار: 2011

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 12 صفحه

تعداد صفحات ترجمه مقاله: 22 صفحه

منبع: الزویر و ساینس دایرکت

نوع فایل: word

 دانلود مقاله

7500 تومان – خرید ترجمه

 

فهرست مطالب

موفقیت دوران بحران و رکود اقتصادی

 • چکیده
 • مقدمه
 • نوآوری در مدل کسب و کار
 • بخشی از یافته­ ها
 • عوامل اصلی شکست و راهکارهای مقابله با آن­ها
 • تمرکز بر فناوری موجود
 • پایبندی به الگوهای سنتی
 • عدم بررسی مفروضات ضمنی
 • تأخیر در بررسی فرمول سودآوری
 • عدم ارائه راهکارهای نوآورانه در مورد مشکلات ساختاری و زیرساختی
 • عدم انجام کسب و کار بر اساس نیازهای مشتری
 • عدم تغییر مدل کسب و کار در طول زمان و عدم ایجاد زیرساخت مدل کسب و کار
 • تغییر مدل کسب و کار با هدف تبدیل شدن به شرکت نوآور
 • بحث و نتیجه ­گیری

ترجمه چکیده مقاله

مقاله موفقیت دوران بحران و رکود اقتصادی

اقتصاددانان درباره اقداماتی که باید در طول رکود و بحران اقتصادی در حوزه اقتصاد انجام شود توافق دارند. اقداماتی که در این زمینه وجود دارد عبارتند از ایجاد و مدیریت ساختار سرمایه در جهت پوشش هزینه های زیان های بلندمدت و اقساط سنگین وام ها، عدم استقراض برای تأمین هزینه زیان ها، توجه به استفاده از وام های بانکی بلندمدت صرفاً برای رفع نیازهای بلندمدت به وام، مدیریت کارآمد سطح موجودی و در صورت امکان کاهش موجودی، صرفه جویی، تغییر مدل کسب و کار. زیرا حتی اگر بحران اقتصادی به پایان برسد شرایط اقتصادی کنونی احتمالاً با محیط قبل از بحران بسیار متفاوت خواهد بود.

شرکت های مختلفی در ترکیه و دنیا وجود دارند که دوام بیشتری داشته اند و از طریق تغییر مدل کسب و کار خود در این راستا سهم بازار و سود خود را افزایش داده اند. مشکلات جدی و موانع دشوار به نفع خلاقیت و نوآوری در مدل کسب و کار هستند و در عین حال طبق گزارش ها نوآوری یکی از عوامل پیش برنده قدرتمند در دوران بحران است. جفری فاکس معتقد است شرکت هایی که در طول رکود بزرگ و 12 دوره رکود پس از آن در آمریکا در زمینه نوآوری نسبت به رقبای خود برتری داشته اند در دوران پس از این بحران های اقتصادی هموارد سهم بازار بیشتری داشته اند و سود بالاتری کسب کرده اند.

نوآوری در مدل کسب و کار

نوآوری در مدل کسب و کار به منظور ارزش آفرینی برای سازمان و مشتریان آن منابع و فرایندهای اصلی یک سازمان را به شکلی منظم و کاملاً متفاوت با رقبا گرد هم می آورد. بنابراین، نوآوری در مدل کسب و کار بهترین و معتبرترین روش برای مواجهه با دوران بحران و رکود و افزایش سهم بازار و سود است. با وجود این، مشاهده می کنیم سازمان هایی که مدل های کسب و کار فعلی خود را تغییرناپذیر می دانند از فرایندهای سنتی خود دست بر نمی دارند و معمولاً در زمینه نوآوری در مدل کسب و کار موفق نمی شوند. این مطالعه علل شکست سازمان ها را در زمینه نوآوری در مدل کسب و کار مشخص می کند.

کلیدواژه ها: مدل کسب و کار؛ نوآوری در مدل کسب و کار؛ سازمان های محلی؛ پایین هرم؛ بحران؛ رکود

ترجمه قسمتی از مقدمه مقاله

رکود بحران اقتصادی

شرایطی نظیر ورود به یک بازار جدید، ظهور یک فناوری برهم زننده جدید، رکود و بحران اقتصادی به معنای شرایط دشوار اقتصادی است که سازمان ها را مجبور می کند مدل کسب و کار خود را دوباره ارزیابی کنند. گولاتی و همکاران در طول بحران سال 1980، 1990 و 2000 به بررسی 4700 شرکت سهامی عام پرداختند و این دوره ها را به بازه 3 ساله قبل از رکود، سال های رکود و 3 سال پس از رکود تقسیم کردند.

نتایج نشان داد که 17% از شرکت ها ورشکسته شده اند یا تحت تملک رقبا قرار گرفته اند و نزدیک به 80% از شرکت های باقیمانده حتی 3 سال پس از دوره رکود هم نتوانسته اند به آمار فروش و سود خود در 3 سال قبل از رکود برسند. پس از دوره تنگنای اقتصادی، نسبت شرکت هایی که شاخص های مالی کلیدی خود را به سطحی بهتر از سطح دوره قبل از بحران تغییر داده اند و از نظر آمار رشد فروش و سود حداقل 10% بهتر از رقبای خود عمل کرده اند تنها نزدیک به 9% است.

مدل کسب و کار جدید

در مدل کسب و کار جدید، کسب و کارهایی که در محیط کسب و کار دشوار هستند نیز به نوآوری نیاز دارند و این موضوع مستلزم کنار گذاشتن روش های سنتی و پیاده سازی کاربردهای مختلفی است که پیش از این آزمایش نشده اند. در طول دوران بحران و رکود، خیلی بعید است که شرکت ها صرفاً با کاهش هزینه سریع تر و بیشتر نسبت به رقبا، یا سرمایه گذاری های شجاعانه تر نسبت به رقبا، یا پذیرش رکود به عنوان عامل مؤثر بر رشد موفق شوند. با وجود این، در طول دوران رکود، شرکت های نوآور بیشترین سودآوری را داشته اند.

این مطالعه بر اهمیت مدل کسب و کار و نوآوری در مدل کسب و کار تأکید خواهد شد و علاوه بر مطالعاتی که پیشتر ذکر شد این موضوع را بررسی می کند که چرا برخی از سازمان ها در زمینه نوآوری در مدل کسب و کار چندان موفق نیستند و سازمان های بزرگ با در اختیار داشتن آخرین فناوری و محصولات، منابع مالی بسیار زیاد، برندهای قدرتمند و سیستم های توانمند در دنیا در کسب و کارهای محلی دچار مشکل می شوند.

نمونه مدل های کسب و کار مورد استفاده نیز ارائه خواهد شد. این موضوع که سازمان های موفق مدل  کسب و کار خود را به موقع اصلاح می کنند حقیقتی مسلم است. بررسی های ما به ایجاد شناخت بهتر از نوآوری در مدل کسب و کار کمک خواهد کرد و در عین حال به دنبال پاسخ به این سوال خواهد بود که سازمان ها در شرایط سخت و در طول دوران بحران، رکود و رکود اقتصادی چگونه در زمینه نوآوری در مدل کسب و کار موفق می شوند. در پاسخ باید گفت که نوآوری در مدل کسب و کار مستلزم آن است که متفاوت با روش های سنتی یا متعارف بیندیشیم.

ترجمه نتیجه گیری مقاله

مدل کسب و کار

مدل کسب و کار ترکیبی از منابع و فرایندهای اصلی است که به صورت هماهنگ برای مشتریان و سازمان­ها ارزش ­آفرینی می­کنند. تمام سازمان­های موفق یک مدل کسب و کار موفق دارند. با وجود این، هیچ مدل کسب و کاری تا ابد پابرجا نمی­ ماند. با توسعه فناوری به منظور پاسخ به انتظارات در حال رشد مشتریان، سازمان­ ها مجبور به تغییر مدل کسب و کار خود شده ­اند. نوآوری در مدل کسب و کار ترکیبی از منابع و فرایندهای اصلی متفاوت با منابع و فرایندهای رقبا به منظور ارزش­افرینی برای سازمان و مشتریان آن در صورت تغییر همزمان کالاها و خدمات است. بدیهی است که سازمان­های فعال در زمینه نوآوری مدل کسب و کار موفق­تر از سازمان­هایی هستند که به نوآوری محصول و فرایند می­ پردازند.

ورود به یک بازار جدید

ورود به یک بازار جدید، ظهور یک فناوری جدید برهم ­زننده، رکود اقتصادی و دوره­ های بحران نشانگر شرایط دشوار سازمان­ها برای ارزیابی مجدد مدل کسب و کار خود است. مطالعات نشان می ­دهد که کسب و کارهای نوآور در این شرایط دشوار موفق می­ شوند. بنابراین با نوآوری در مدل کسب و کار می ­توان دوره­ های بحران را به یک مزیت رقابتی تبدیل کرد. اما مشاهده می­ شود که مدل ­های کسب و کار موجود سازمان­ ها واقعیت­ های غیرقابل تغییر هستند و اگر شرایط رقابتی شدید آن­ها را مجبور نکند فرایندهای سنتی را تغییر نمی ­دهند. به همین دلیل شرکت­ها با تأخیر وارد بازار می­ شوند و سازمان ­های بزرگ مجبور می ­شوند در مقابل کسب و کارهای محلی از بازار خارج شوند.

همچنین این سازمان­ها با در نظر نگرفتن افراد فقیر در مشتریان هدف خود یا پیاده­ سازی استراتژی­ های تجاری شناخته ­شده در بازار کشورهای فقیر فرصت­های بزرگی را از دست می­ دهند. اما از آنجایی که نوآوری در مدل کسب و کار تضمین می­کند که فعالیت کنونی به شکل بهتری انجام شود، مشکلی را پیش از این هرگز بررسی نشده است از طریق نوآوری در محصول یا فرایند جدید حل می­کند، یا به بخشی از مشتریان توجه می­کند که پیشتر به آن­ها توجه نشده است، نوآوری در مدل کسب و کار بهترین و معتبرترین راه برای سودآوری و نیز گریز از شرایط اقتصادی دشوار مانند دوره­ های بحران و رکود و افزایش سهم بازار است. اگر سازمان­ها یافته ­های ما درباره دلایل شکست سازمان­ها در زمینه نوآوری در مدل کسب و کار را در نظر بگیرند می­ توانند با موفقیت از شرایط اقتصادی دشوار عبور کنند.

ترجمه ها پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

پشتیبانی سایت: 09120323225

فرم تماس با ما

 

مطالب مرتبط