عنوان انگلیسی مقاله:

A randomized pricing decision support system in electronic commerce

ترجمه عنوان مقاله: طراحی یک سیستم تصمیم یار برای قیمت گذاری تصادفی در تجارت الکترونیک

$$$: فقط 12500 تومان (نیم بهاء)

سال انتشار: 2013

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 10 صفحه

تعداد صفحات ترجمه مقاله: 32 صفحه

منبع: الزویر و ساینس دایرکت

نوع فایل: word

 دانلود مقاله

12500 تومان – خرید ترجمه
فهرست ترجمه مقاله
 • چکیده
 • مقدمه
 • مرور منابع
 • مدل ترفیعی به همراه عدم قطعیت قیمت    
 • مدل قیمت گذاری ثابت
 • مدل قیمت گذاری تصادفی
 • ساختار قیمت
 • رفتار مشتری
 • تصمیم بهینه خرده فروش
 • استراتژی قیمت گذاری بهینه
 • آثار ضریب تخفیف بر استراتژی قیمت گذاری
 • آثار انتظار مشتریانِ خواهان قیمت پایین بر استراتژی قیمت گذاری
 • آثار عدم تقارن اطلاعات
 • نتیجه گیری   
 • تقدیر و تشکر    

ترجمه چکیده مقاله

چکیده مقاله طراحی سیستم تصمیم یار …

ترجمه مقاله طراحی سیستم تصمیم یار : اینترنت کار خریداران آنلاین را بسیار راحت کرده است و فرصت بی سابقه ای برای خرده فروشان آنلاین فراهم آورده است تا مشتریان خود را بشناسند. دستیابی به قیمت مناسب به عنوان یکی از کلیدهای اصلی موفقیت تجارت الکترونیک شناخته شده است. هرچند برخی از خرده فروشان آنلاین از چند استراتژی قیمت گذاری شخصی برای ظرفیت یا موجودی کالاهای فاسدشدنی در برخی از صنایع استفاده کرده اند اما مقاومت مشتریان در برابر تبعیض قیمتی همچنان یکی از نگرانی های اصلی است.

آیا می توان استراتژی های تبعیض قیمتی دیگری را طوری تدوین کرد که فروشندگان آنلاین بدون آن که نشان بدهند بین مشتریان خود تبعیض قائل شده اند محصولات بادوام استاندارد را بفروشند؟ قیمت گذاری تصادفی که در این مقاله ارائه شده است جزء این نوع استراتژی ها است. در این مقاله، چارچوبی را ارائه می کنیم که با وارد کردن چند ویژگی جدید به تجارت الکترونیک می توان از آن برای بررسی استراتژی قیمت گذاری تصادفی استفاده کرد.

در این مقاله نشان می دهیم که استراتژی قیمت گذاری تصادفی همواره می تواند سود بیشتری نسبت به استراتژی قیمت گذاری ثابت ایجاد کند. آثار انتظار مشتریان و ضریب تخفیف بر قیمت بهینه و احتمال ترفیع بررسی شده است. در نهایت، نشان می دهیم که سود بهینه ای که خرده فروش می تواند از مخفی کردن احتمال ترفیع کسب کند به مقدار ضریب تخفیف بستگی دارد.

کلیدواژه ها: تجارت الکترونیک، قیمت گذاری تصادفی، ترفیع، تبعیض قیمتی

ترجمه قسمتی از مقدمه مقاله

مقدمه

توسعه تجارت الکترونیک

با توسعه تجارت الکترونیک و رشد سریع تعداد کاربران اینترنت، اینترنت به یکی از مسیرهای اصلی توزیع در بسیاری از صنایع تبدیل شده است. در سال های اخیر، فروشگاهی­ های جدید آنلاین به یکی دیگر از مراکز اصلی خرده ­فروشی تبدیل شده­اند. هرچند مصرف­ کنندگان همچنان کالاهای بی­دوام را در خرده ­فروشی ­های سنتی مثل وال­مارت خریداری می­ کنند اما بسیاری از کاربران فعال اینترنتی به خرید آنلاین محصولات بادوام نظیر کامپیوتر، دوربین فیلم برداری و پخش ­کننده MP3 عادت کرده ­اند.

اما اکثر خرده ­فروشان آنلاین پس از سرمایه­ گذاری هنگفت در کسب و کار آنلاین همچنان به دنبال کسب درآمد از اینترنت هستند. بنابراین جستجوی روش­ های اداره موفقیت­ آمیز یک کسب و کار آنلاین یکی از چالش ­های بزرگ است. طبق نظر بیکر و همکاران، رسیدن به قیمت مناسب به عنوان یکی از کلیدهای اصلی موفقیت در مدیریت کسب و کارهای آنلاین شناخته شده است. آن­ها دو رویکرد کاملاً متفاوت نسبت به قیمت ­گذاری را بررسی کرده ­اند که بر کسب و کارهای آنلاین حاکم است. بسیاری از کسب و کارهای نوپا برای کسب مزیت پیشگامی قیمت­ های به شدت پایینی پیشنهاد می ­کنند. در مقابل، بسیاری از شرکت ­های سابقه­ دار عمدتاً قیمت­ گذاری آنلاین را نادیده می­ گیرند و صرفاً از قیمت­ های آفلاین خود بر روی اینترنت استفاده می­ کنند.

ساختار باقی مقاله به این شرح است. در بخش 2، به طور مختصر منابع مرتبط را بررسی می ­کنیم و دستاوردهای پژوهش خود را مشخص می­ کنیم. در ادامه مدل قیمت ­گذاری را ارائه می­ کنیم و راهکارهای بهینه را در بخش 3 استخراج می­ کنیم. در بخش 4 آثار عدم تقارن اطلاعات را بر استراتژی قیمت­ گذاری خرده ­فروشان بررسی می­ کنیم. در بخش 5 نتیجه­ گیری به همراه خلاصه مختصر و پیشنهاد برای پژوهش ­های آتی ارائه می­ شود.

[stextbox id="grey" caption="ترجمه نتیجه گیری مقاله" collapsing="true" mode="js" direction="rtl" shadow="false"]

ترفیع

ترفیع به عنوان یکی از استراتژی­ های پراستفاده در خرده­ فروشی و صنایع خدماتی، در حال حاضر در میان پژوهشگران و فعالان این حوزه مورد توجه است. در منابع پیشین، عدم تقارن اطلاعات به عنوان یکی از عوامل اصلی کاهش قیمت در قالب یک استراتژی ترفیع تعریف شده است. اما پژوهش ­هایی در زمینه استراتژی ترفیع در تجارت الکترونیک انجام نشده است. فرایندهای خرده ­فروشی آنلاین که با خرده ­فروشی سنتی تفاوت دارند چند ویژگی منحصربه ­فرد دارند. برای مثال به دلیل هزینه پایین جستجوی آنلاین، در میان مشتریان بالقوه آنلاین عدم تقارن اطلاعات در مورد قیمت محصولات وجود ندارد.

بازدید از فروشگاه ­های آنلاین هزینه حمل و نقل نمی­ خواهد در نتیجه مشتریان می­ توانند قصد خود برای خرید را به منظور انتظار برای پیشنهادهای مناسب به تأخیر بیندازند. فناوری اطلاعات قابلیت فروشندگان آنلاین برای ردیابی و تحلیل رفتار خرید مشتریان را افزایش داده است. با توجه به این عوامل در تجارت الکترونیک، یک استراتژی قیمت­ گذاری تصادفی برای خرده­ فروشی­ های آنلاین عرضه ­کننده کالاهای بادوام پیشنهاد و طراحی کردیم.

خرده­ فروشانی که از استراتژی قیمت ­گذاری تصادفی استفاده می­ کنند می­ توانند از چند رهنمود مدیریتی جالب مدل ما استفاده کنند. در ابتدا نشان دادیم که استراتژی قیمت­گذاری تصادفی در مقایسه با استراتژی قیمت­گذاری ثابت، همیشه سود خرده­فروش را افزایش می­دهد. این نتیجه خرده­فروشان آنلاین را تشویق می­کند که از استراتژی­های هوشمندانه­تر قیمت­گذاری تصادفی استفاده کنند، استراتژی­هایی که به طور کامل در محیط فعلی تجارت الکترونیک بررسی نشده­اند. دوم این که نتایج پژوهش ما دستورالعمل­هایی برای پیاده­سازی قیمت­گذاری تصادفی بر اساس مشخصات مشتریان فراهم می­کند.

تحلیل ما نشان می­دهد که خرده­ف روش باید قیمت ترفیعی را فقط به مدت یک دوره حفظ کند و سپس به قیمت عادی بازگردد. وقتی مشتریانِ خواهان قیمت پایین بیشتر انتظار می­کشند خرده ­فروش باید دفعات ترفیع و قیمت پایین را کاهش بدهد و به طور همزمان قیمت بالا را افزایش بدهد. در مقابل وقتی ضریب تخفیف بالاتر باشد خرده­ فروش باید دفعات ترفیع و قیمت بالا را کاهش بدهد و برای ترغیب مشتریانِ خواهان قیمت بالا به خرید با قیمت بالا، قیمت پایین را افزایش بدهد.