عنوان انگلیسی مقاله:

Using Data Envelopment Analysis (DEA) for monitoring efficiency based performance of productivity driven organizations: Design and implementation of a decision support system

ترجمه عنوان مقاله: سیستم های اطلاعاتی منابع انسانی: نگرانی سازمان ها درباره امنیت اطلاعات

$$$: فقط 7500 تومان (ارزانتر از همه جا)

سال انتشار: 2013

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 12 صفحه

تعداد صفحات ترجمه مقاله: 28 صفحه

منبع: ساینس دایرکت و الزویر

نوع فایل: word

 دانلود مقاله

 

فهرست مطالب
 • چکیده
 • مقدمه
 • امنیت اطلاعات
 • تأثیر متقابل امنیت و محرمانگی
 • امنیت HRIS و e-HR
 • مدلی از عوامل موثر در امنیت HRIS و e-HR
 • شکل 1. عوامل موثر در امنیت HRIS و e-HR
 • ارزیابی داده ها
 • سیاست ها
 • قانون/ مقررات
 • معماری
 • ادغام
 • آموزش
 • تحلیل ریسک
 • درباره مستندسازی
 • پژوهش های آتی و نتیجه گیری
 • منابع

ترجمه چکیده مقاله

ما با ارائه اصول اولیه امنیت اطلاعات و نحوه ارتباط آن ها با سازمان ها امنیت HRIS و e-HR را بررسی می کنیم. با افزایش استفاده از سیستم های سازمانی نظیر HRIS و e-HR، بررسی بیشتر امنیت این سیستم ها اهمیت یافته است. با وجود این، بر خلاف انتظار پژوهش های کمی در این حوزه انجام شده است هر چند که در حال حاضر پژوهش های گسترده ای در ارتباط با محرمانگی HRIS وجود دارد. در عین حال که بر امنیت HRIS و e-HR تمرکز می کنیم جنبه های امنیت HRIS و e-HR و نحوه بهبود آن ها را در سازمان ها معرفی می کنیم. همچنین یک مدل پژوهش به همراه فرضیاتی ارائه می شود که می تواند راهنمای پژوهش های آتی باشد.

کلید واژه ها: سیستم اطلاعاتی منابع انسانی، امنیت اطلاعات، محرمانگی اطلاعات، سیاست های امنیتی، قوانین امنیتی، معماری امنیتی، آموزش امنیت، تحلیل ریسک

ترجمه قسمتی از مقدمه مقاله

سیستم اطلاعاتی منابع انسانی (HRIS)

این سیستم کامپیوتری یکپارچه است که برای کسب، ذخیره سازی، استفاده، تحلیل، بازیابی و توزیع اطلاعات مرتبط با منابع انسانی یک سازمان به کار می رود. HRIS شبیه به یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمان است، با ذکر این نکته که این سیستم فقط بر فعالیت های منابع انسانی (HR) یک سازمان تمرکز می کند. حرکت نسبتاً جدید به سمت سیستم های منابع انسانی الکترونیکی (e-HR) به سازمان ها امکان داده است تا واسطی شخصی را برای کارکنان مختلف فراهم کنند.

پیشرفت در زمینه فناوری های اطلاعاتی کارکردهای منابع انسانی (HR) را در سازمان ها تغییر داده است. امروزه اکثر سازمان ها برای پشتیبانی از فعالیت های اولیه منابع انسانی و نیز برای بهبود کارایی اداری، تصمیم گیری و تسهیم اطلاعات به طور گسترده ای از HRIS استفاده می کنند (لنگنیک-هال و موریتز، 2003). در مطالعه ای که بیدلس، لاوری و جانز (2005) انجام دادند 80% از مدیران منابع انسانی اعلام کردند که HRIS باعث بهبود سطح کارآمدی اطلاعات و نیز توانایی آن ها برای توزیع اطلاعات شده است. علاوه بر این، 90% از مدیران منابع انسانی در مطالعه خود گزارش کردند که HRIS برای سازمان آن ها ارزش آفرین بوده است.

در نتیجه، متخصصان منابع انسانی می توانند برای سازمان ها ارزش آفرین باشند زیرا HRIS می تواند وقت آن ها را آزاد کند و به موجب آن امکان مشارکت بیشتر آن ها را در تصمیمات استراتژیک سازمانی فراهم کند (باسلر و دیویس، 2002؛ حسین، والاس و کورنلیوس، 2007). از این مطالعات می توان این تفسیر را نیز داشت که کارکنان یک سازمان، با ارزش ترین منابع آن هستند. کارایی حاصل از استفاده گسترده از HRIS و e-HR امکان جذب و نگهداشت نیروی کار لازم برای ایجاد سودآوری و موفقیت بلندمدت یک بنگاه را فراهم می کند.

استفاده از سیستم اطلاعاتی منابع انسانی

استفاده از HRIS مزایایی فراتر از حذف رویه های اداری دستی، افزایش کارایی و کاهش هزینه های مربوط به کارمندیابی و رسیدگی به تمام جنبه های استخدام آن ها برای یک بنگاه در بر دارد. HRISمی تواند به ایجاد یک فرهنگ کارمندمحورتر کمک کند (کندلر، 2001) که آن نیز به نوبه خود می تواند باعث افزایش رضایت و روحیه، کاهش ترک خدمت و پروش یک نیروی کار قوی تر، باانگیزه تر و وفاداتر شود.

کاربرد HRIS نیز دچار تغییر شده است. در ابتدا سیستم های اطلاعاتی منابع انسانی برای جایگزین کردن نرم افزار به جای افراد ایجاد شدند. به جای حفظ سوابق کارکنان توسط کارکنان بخش منابع انسانی، داده ها وارد یک سیستم می شد و در صورت لزوم به روز می شد. سپس HRIS گسترش یافت و سیستم های پردازش تراکنش (TPS)، سیستم های تصمیم یار (DSS)، سیستم های ارتباطی و سیستم های شامل هوش مصنوعی را در بر گرفت. تبدیل شدن HRIS از یک سیستم مستقل با کاربرد محدود ورود داده به سیستمی دقیق تر مشابه تاریخچه سیستم های نرم افزاری است.

سیستم های نرم افزاری امروزی در مقایسه با سیستم های نسل قبل خود بسیار خودکارتر هستند (ماهونی، 2004). برای مثال، زمانی TPS فقط فناوری های مین فریم نظیر سیستم های رزرو بلیط هواپیما و بانکداری را فراهم می کرد. اما پیشرفت در قابلیت های شبکه و پردازش کامپیوتر کاربران، TPS را وارد سیستم های HRIS و e-HR کرد. این موضوع نیاز سازمان ها به مدیریت تعداد زیادی کاربر همزمان، به روز رسانی آنی سوابقی نظیر مزایا و مدیریت خطاها به روشی مطمئن را برطرف کرد (برودریک و بودرو، 1992).

ترجمه نتیجه گیری مقاله

سیستم اطلاعاتی منابع انسانی و سیستم های منابع انسانی الکترونیکی

این مطالعه به بررسی حوزه تحت پژوهش امنیت HRIS و e-HR پرداخت. درباره مشکلات مرتبط با امنیت HRIS و e-HR بحث شد و در عین حال دستورالعمل های رفع این مشکلات امنیتی از طریق یک مدل پژوهشی ارائه شد. با توجه به این که فقط استفاده از  HRIS، e-HR و سیستم های سازمانی مشابه در حال افزایش است ضروری است که نگرانی های مرتبط با امنیت HRIS رفع شود.

برای درک کامل امنیت HRIS و e-HR، مهم است که پژوهش های آتی بر مطالعات سطح سازمان تمرکز کنند که جنبه های مختلف امنیت HRIS و e-HR را بررسی می کند. از آنجایی که پیاده سازی سیستم های سازمانی نظیر سیستم هایی که HRIS/e-HR را ارائه می کنند در شرکت های مختلف متفاوت است. روش پژوهش کیفی می تواند گزینه موثرتری باشد. ماهیت مسائلی نظیر پذیرش HRIS، نگرانی درباره حریم خصوصی، امنیت و اعتماد، پیچیده و حساس است و روش کیفی فرصت ارائه یک زمینه گسترده را برای مطالعه فراهم می کند.

همچنین معتقدیم که این روش نیز موثر خواهد بود زیرا امنیت HRIS و امنیت اطلاعات به طور کلی معمولاً موضوعاتی آزاردهنده هستند. اگر شرکت کنندگان در مطالعه ای در ابتدا نسبت به حضور در مطالعه ای که می تواند مشکلات امنیت اطلاعات سازمان آن ها را مشخص کند بدبین باشند آن مطالعه می تواند منحرف شود (کوتولیک و کلارک، 2004).

مدل مقاله

مدل عوامل موثر در امنیت HRIS و e-HR

سیستم های منابع انسانی الکترونیکی

منبع: (Zafar, 2013: 107)

ترجمه مدل در فایل ترجمه آمده است

 

چکیده انگلیسی مقاله

We explore HRIS and e-HR security by presenting information security fundamentals and how they pertain to organizations. With increasing use of enterprise systems such as HRIS and e-HR, security of such systems is an area that is worthy of further exploration. Even then, there is surprisingly little research in this area, albeit that extensive work is present in regard to HRIS privacy. While focusing on HRIS and e-HR security, we introduce aspects of HRIS and e-HR security and how it can be enhanced in organizations. A research model is also presented along with propositions that can guide future research.

Keywords: Human resource information system, Information security, Information privacy, Security policies, Security legislation, Security architecture, Security training, Risk analysis

ترجمه ها پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

سفارش مشاوره پایان نامه

پشتیبانی مدیر123