عنوان انگلیسی مقاله: Adopting Customer Relationship Management Technology

ترجمه عنوان مقاله: سازگار کردن تکنولوژی مدیریت ارتباط با مشتری

$$$: فقط 5000 تومان

سال انتشار: 2002

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 11 صفحه

تعداد صفحات ترجمه مقاله: 20 صفحه

منبع: ساینس دایرکت و الزویر

نوع فایل: word

دانلود اصل مقاله

5000 تومان – خرید ترجمه

 

چکیده
بازاریابی ارتباط با مشتری داغترین موضوع  و راه ممکن در دنیای کسب و کار است. CRM منجر به رشد در هر دو بازار B2B و B2C می شود. اما موضوع این است که چگونه می توان با استفاده از از CRM راه حلی برای فرار از لبه خطر پیدا کرد. آیا مردم درک درستی از CRM دارند؟ و چرا باید آن را استفاده کنند؟ مفهوم اشتباه از CRM ممکن است اثرات بدی بر روی شرکت بگذارد. این مقاله با مفاهیم اولیه CRM  آغاز می شود و به شرح جزییات ویژگی ها، تاریخچه مختصری از آن و وضعیت حاضر آن را بررسی می کنیم و در ادامه مفاهیم CRM از دیدگاه خرد و کلان می پردازیم. در بخش معرفی به مراحل مناسب و روش CRM و چگونگی تحمل یک نگرش درست نسبت به راه حل های CRM پرداخته می شود. قوانین دولت های نیز در این رابطه پوشیده شده است.

کلید واژه: مدیریت زنجیره عرضه، بازاریابی B2B، رابطه بازاریابی، مشتری مداری، خدمات مشتری

مقدمه
بازاریابی ارتباط با مشتری زمانی که بازار رقابتی بوجود امده یکی از برجسته ترین نمونه های قابل توجه شده است. امروزه مدل های بازاریابی از مرحله محصول مداری به مرحله مشتری محوری تغییر یافته است. مشتریان ارتباط مختلفی را با تولیدکنندگان تقاضا دارند و این نوع تقاضا را نسبت به مدل قدیمی ترجیح می دهند تکنولوژی پایگاه داده جدید مردم را قادر می سازد که اطلاعات و دانش اینکه چه کسی در حال حاضر مشتری می باشد، چه چیزی و در چه زمانی خریداری می کنند و حتی پیش بینی بر اساس رفتارهای وراثتی را انجام می دهد .هم اکنون بیشتر از هر زمان توانایی درک و مدیریت یک ارتباط بسته با مشتری ارائه می شود. شرکت های موفق از اطلاعات مشتریان به طور آگاهانه برای ساخت روابط با آنها استفاده می کنند. بنابراین مشتری خواهان این ارتباط و گسترش آن می شود. تمرکز CRM توانایی شرکت ها را برای درک نیازهای کنونی مشتریان و این که چه چیزی در گذشته انجام داده اند و برنامه آینده آنها برای بدست آوردن اهدافشان چیست را افزایش می دهد. هدف ارتقا تجربه مشتریان از چگونگی در تعامل بودن با شرکت هاست. که اگر امیدوارانه بود رضایت بیشتری را بوجود می آورند. که منجر به وفاداری مشتری و فروش بیشتر محصولات می شود. پایگاه داده مرکزی در CRM برای همه در داخل شرکت در دسترس می باشد. با در دسترس بودن این پایگاه داده مرکزی, کلیه اعضای شرکت مشتریان را می شناسند و تجربه کافی را به دست می اورند. بنابراین این مشتریان را از دست نخواهد داد. اگر چه هنر حفظ مشتری و تکنولوزی آن در حال افزایش است، این کار ممکن است برای شرکتهایی که امادگی ان را ندارند از دست دادن پول باشد این مقاله با مفاهیم پایه ای CRM شروع می شود و مروری بر تاریخچه و تکامل یافتن CRM دارد. و سپس جنبه های مختلف کاربرد CRM در سطوح مختلف از سطح مدیریتی تا کاربران نهایی و محیط کلان را بررسی می کند. و سپس به مزایا و معایب CRM می پردازد. هدف اصلی این مقاله جستجوی بهترین روش برای هماهنگ ساختن ابزارهای CRM در کسب وکار و سعی در از بین بردن اتلاف هزینه دارد.

نتیجه گیری

نبرد برای مشتریان هرگز سخت (شدید) نبوده است. عدم تنظیم، تنوع و جهانی شدن یک افزایش برجسته ایی را در رقابت، تحریک کرده است و این واقعیت های نبخشیدن مکان بازار, کمپانی ها را مجبور کرده است تا یک دیدگاه مرکزی- مشتری را بیرون بکشد. CRM به سیستم ها وابسته است تا از تقابلات مداوم، بازخورد سریع، توافق و پیش فعالی حمایت کند.

تکنولوژی به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد بنابراین کمپانی ها نیاز به فهم این نکته دارند که آنها چگونه قصد پر کردن این شکاف ها را دارند. به علاوه هیچ کاربردی نمی تواند اطلاعات را در اغلب راه های سودمند برای کمپانی ها سازمان دهی کند که ان چیزی است که شما نیاز دارید تا قادر به انجام آن باشید. کمپانی ها نیاز به دسترسی به موقعیت تجاری و درک نیازهای واقعی برای اتوماسیون دارند اغلب کمپانی ها باید فرآیندهای تجاری درونی را تغییر دهند.

به علاوه برای حمایت از سفارشات مشتری و  فرآیندهای اجرا (تکمیل) اطلاعات بدست امده و مدیریت شده درون کاربردهای CRM می تواند یک نقش حیاتی در برنامه ریزی داشته باشد و کلیدی را برای خدمت افزایش یافته مشتری از طریق تکمیل CRM با ERP یا SCM  فراهم می کند تکمیل CRM و دیگر کاربردهای پشت پایانی (بک اند) باید بیشتر با فرهنگ  و فرآیندهایی از نرم افزار و جریان اطلاعات انجام شود. واقعاً یک وظیفه چالشی است  اما تلاش قابل توجهی را می طلبد.

حالا نقص انجام CRM یک مسئله از عدم کامل شدن می باشد به طور یکپارچه فروش های شراکتی، بازاریابی و فعالیتهای خدمات مشتری اولین مرحله در انجام CRM است این ضروری است اما کافی نمی باشد و همچنین نیازمند بهره برداری منابع انسانی و سازمانی است. هر کمپانی گرفتار در CRM باید به طور مداوم در رابطه اش با مشتری اش سرمایه گذاری کند چون این تنها فایده رقابتی مانده در یک سازمان است.

Abstract

Now customer relationship marketing (CRM) solutions might be the hottest topic in business world. CRM impelled the growth of both B2B and B2C markets. But the issue is how to apply the cutting edge CRM solutions. Do people really understand what CRM is and why they should install CRM? The mistaken concept of CRM may have disastrous effects on the company. This paper begins with the basic concepts of CRM, elaborates the characteristics, reviews its brief history and addresses the current status of CRM. Then it develops the extended concepts of CRM from micro and macro perspectives. In the “Implementation and tips” section, it concludes the proper steps to approach CRM and how to bear a right attitude towards CRM solutions. Related Government rules are also covered.

Keywords: Supply chain management, Business to business marketing, Relationship marketing, Customer orientation, Customer service

http://modir3-3.ir/TRANS/pacage-transe/pace-crm-modir123.com.PNG

 

مطالب مرتبط