عنوان انگلیسی مقاله:

Evaluation of Efficiency of Accounting Information Systems: A Study on Mobile Telecommunication Companies in Bangladesh

ترجمه عنوان مقاله: ارزیابی کارایی سیستم های اطلاعاتی حسابداری: مطالعه ای بر روی شرکت های ارتباطات سیار در بنگلادش

$$$: فقط 5500 تومان (قیمت حراجی)

سال انتشار: 2014

تعداد صفحات مقاله انگلیسی: 19 صفحه

تعداد صفحات ترجمه مقاله: 26 صفحه

منبع: Global Disclosure of Economics and Business

نوع فایل: word

 دانلود مقاله

5500 تومان – خرید ترجمه

 

فهرست مطالب
 • چکیده
 • مقدمه
 • جدول 1: نظر پاسخ دهندگان راجع به شاخص های مختلف
 • هدف مطالعه
 • متدولوژی مطالعه
 • تحلیل ها و یافته ها
 • سیستم های کنترل داخلی
 • جدول 2: انواع مختلف کنترل داخلی و نظر پاسخ دهندگان درباره  انواع مختلف کنترل داخلی
 • جدول 3. عوامل مختلف برای اندازه گیری اثربخشی سیستم کنترل داخلی
 • اقدامات امنیتی مناسب
 • جدول 4. اقدامات امنیتی مختلف و نظر پاسخدهندگان راجع به انواع مختلف اقدامات امنیتی
 • مستندسازی مناسب
 • تفکیک عملیات از حسابداری
 • وسعت افشا
 • جدول 5. نمرات افشای شرکتهای منتخب در طول دوره مطالعه
 • جدول 6. نظر پاسخ دهندگان درباره مناسب بودن اطلاعات حسابداری
 • جدول 6الف. نتایج آزمون آنوا درباره مناسب بودن اطلاعات حسابداری
 • جدول 7. نسبت عملیاتی شرکت های منتخب در طول دوره مطالعه
 • استقلال حسابرسی داخلی و خارجی
 • نتیجه گیری

ترجمه چکیده مقاله

چکیده مقاله ارزیابی کارایی سیستم های اطلاعاتی حسابداری

این مطالعه به ارزیابی کارایی سیستم ­های اطلاعاتی حسابداری شرکت­ های منتخب ارتباطات سیار می­ پردازد. سیستم­ های اطلاعاتی حسابداری موجود (که منابع مهم اطلاعات حسابداری را ارائه می­ کنند) در شرکت ­های منتخب ارتباطات سیار بیشتر به عنوان سیستمی برای ثبت و گزارش­دهی عملیات کسب و کار شناخته می ­شوند تا یک سیستم اطلاعاتی برای مدیریت تصمیم­ گیری. سیستم ­های اطلاعاتی حسابداری در قالب مجموعه ­ای از سرمایه و منابع انسانی درون سازمان مسئول آماده­ سازی اطلاعات مالی و اطلاعات به ­دست­ آمده از گردآوری و پردازش داده­ های تراکنش­ ها هستند. برای اجرای اثربخش فرایند تصمیم­گیری به اطلاعات حسابداری کافی نیاز داریم و این اطلاعات کافی زمانی به دست می ­آید که سیستم ­های اطلاعاتی حسابداری به صورت کارآمد عمل کنند.

سیستم ­های اطلاعاتی حسابداری کارآمد به این دلیل اهمیت دارند که تضمین می­ کنند تمام سطوح مدیریت اطلاعات کافی، مناسب، مرتبط و صحیح را برای برنامه ­ریزی و کنترل فعالیت­ های سازمان تجاری دریافت می­ کنند. سیستم­ های اطلاعاتی حسابداری محدوده وسیعی را در محیط سازمانی پوشش می­ دهند و اطلاعات با کیفیت را برای کاربران داخلی و خارجی سازمان تجاری را تولید می ­کنند. کاربران سیستم ­های اطلاعاتی از سیستم ­های خود رضایت دارند. این مطالعه نشان می­ دهد که سیستم­ های اطلاعاتی حسابداری شرکت ­های منتخب ارتباطات سیار کارآمد هستند زیرا بررسی شاخص­ های مختلف کارایی به نتایج مطلوبی منجر شد و پاسخ پاسخ­ دهندگان پیمایش حاوی نظرهای مثبتی بود.

ترجمه قسمتی از مقدمه مقاله

مقدمه

سیستم­ اطلاعاتی حسابداری

سیستم­ اطلاعاتی حسابداری سیستمی است که به جمع ­آوری و پردازش داده ­هایی می­پردازد که بر حسب پول اندازه­گیری می­ شوند. AISتراکنش ­های حسابداری را پردازش می ­کند و اطلاعات را برای کاربران متقاضی فراهم می ­کند و کاربران از این اطلاعات برای اجرای فرایند اثربخش تصمیم­ گیری، کمک به مدیران برای انجام مناسب فعالیت ­های تجاری و در نهایت اندازه ­گیری عملکرد شرکت استفاده می ­کنند. AIS قدیمی­ترین و پر استفاده ­ترین سیستم اطلاعاتی کسب و کار است. AIS مبتنی بر مفهوم دفترداری دو طرفه و سایر مفاهیم جدیدتر حسابداری نظیر حسابداری مسئولیت و هزینه­ یابی بر مبنای فعالیت است.

حسابداری عمدتاً با طراحی سیستم سوابق، آماده­ سازی گزارش­ ها بر اساس داده­ های ثبت­ شده، و تفسیر گزارش­ ها جهت تصمیم­ گیری کاربران داخلی و خارجی سر و کار دارد. سیستم حسابداری یک سیستم پردازش داده مانند دفتر روزنامه، دفتر کل، کاربرگ، تراز آزمایشی و رویه­ هایی است که در جهت رضایت کاربران مختلف برای تصمیم­ گیری، اطلاعات مطمئن و مرتبط را برای تهیه صورت­ های مالی و سایر گزارش­ های حسابداری تولید می کند.

هرچند دسترسی به کامپیوتر هزینه پردازش کامپیوتری داده ­های حسابداری را برای تمام سازمان­ها کاهش داده است اما باید شناخت دقیقی از سیستم حسابداری دستی وجود داشته باشد. تمام سیستم ­های حسابداری کامپیوتری مفاهیم و اصول مربوط به یک سیستم دستی را در بر می­گیرند؛ شناخت سیستم دستی به مدیران امکان می­دهد تا روابط متقابل موجود در داده­ها و گزارش­های حسابداری را (که از طریق سیستم اطلاعاتی حسابداری شرکت­ها تولید می­شود) به صورت دقیق­تر شناسایی کنند (فس و وارن، 1990).

ترجمه نتیجه گیری مقاله

ارزیابی کارایی سیستم اطلاعاتی حسابداری

مطالعه پیش رو به ارزیابی کارایی سیستم اطلاعاتی حسابداری شرکت­های منتخب ارتباطات سیار می­پردازد. کل سیستم اطلاعاتی حسابداری شرکت­های منتخب ارتباطات سیار کامپیوتری است و تمام تراکنش ­ها از طریق کامپیوتر پردازش می­شود. استفاده از AIS کامپیوتری امکان اجرای اثربخش­تر و کاراتر وظایف حسابداری را برای شرکت­های منتخب ارتباطات سیار فراهم می­ کند زیرا استفاده از AIS کامپیوتری به میزان قابل توجهی در زمان و هزینه صرفه­ جویی می­کند. سیستم ­های اطلاعاتی حسابداری موجودبه ثبت تراکنش ­های حسابداری مختلف، پردازش این تراکنش ­ها و تهیه صورت­های مالی مانند صورت درآمد، ترازنامه، صورت حساب سرمایه مالک، صورت جریان نقدی کمک می­کند. وجود سیستم کنترل داخلی با تضمین حفاظت از دارایی ­ها، قابلیت اطمینان اطلاعات حسابداری و دقت اطلاعات حسابداری باعث افزایش کارایی AIS می­شود.

سیستم اثربخش کنترل داخلی

همچنین وجود سیستم اثربخش کنترل داخلی از طریق جلوگیری از تقلب­ها باعث افزایش کارایی AIS می­شود. تفکیک عملیات و حسابداری نیز کارایی AIS را افزایش می­دهد زیرا تفکیک عملیات از حسابداری باعث تضمین پردازش صحیح تراکنش ­ها بدون دستکاری ارقام می­شود. وجود اقدام امنیتی مناسب نیز از طریق حفاظت از دارایی­ های بنگاه، تضمین دقت و قابلیت اطمینان داده ­ها و اطلاعات حسابداری، ایجاد کارایی در تمام عملیات بنگاه و تشویق پایبندی به سیاست­ها و رویه­ های مشخص شده مدیریت کارایی AIS را افزایش می­دهد. مستندسازی مناسب باعث افزایش کارایی سیستم ­های اطلاعاتی حسابداری می­ شود. مستندسازی مناسب برای ارائه اطلاعات مطمئن و مرتبط (که مدیران را در اجرای مناسب فعالیت­های تجاری یاری می­کند) ضروری است.

علاوه بر این سیستم ­های اطلاعاتی حسابداری اطلاعاتی را فراهم می­ کنند که به فعالیت تمام سطوح مدیریت نظیر سطح عملیاتی، سطح میانی و مدیریت ارشد کمک می­ کند. بنابراین این مطالعه نتیجه می­گیرد که چون کاربران مختلف صورت مالی وابسته به تصمیم هستند صورت مالی باید با دقت بیشتری تهیه شود تا از مشخصات کیفی اطلاعات حسابداری تولیدشده از طریق سیستم ­های اطلاعاتی حسابداری مطمئن شویم. این موضوع می­تواند به اتخاذ تصمیمات اثربخش و تعیین فعالیت­های ممکن کمک کند و سپس سیستم ­های اطلاعاتی حسابداری موجود با کارآمدی فعالیت می ­کنند. در نتیجه می ­توان نتیجه گرفت که سیستم اطلاعاتی حسابداری برای تصمیم­ گیری در تمام حوزه­ های کاری یک سازمان کاملاً ضروری است و تمام سازمان­های تجاری برای استفاده از مزایا این سیستم ­ها باید سیستم اطلاعاتی حسابداری خود را توسعه بدهند.

 

ترجمه ها پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

پشتیبانی سایت: 09120323225

فرم تماس با ما

 

مطالب مرتبط