تحلیل SWOT سایت ورزش 3

تحلیل SWOT سایت ورزش سه

نام سایت: ورزش 3
حوزه فعالیت: اخبار و اطلاعات فوتبال 
گسترده جغرافیایی: ایران
دفتر مرکزی: تهران

دانلود رایگان مقاله

تاریخچه

ورزش 3 یکی از سایت های خبری ورزشی ایران است که تحت دامنه www.varzesh3.com فعالیت می کند. این سایت یکی از پربازدید ترین سایت های ایرانی است. این سایت وابسته به شبکه 3 تلویزیون ایران می باشد که در ابتدا نامش فوتبال 3 بوده و بعدها به ورزش 3 تغییر پیدا کرده است اما هنوزم تمرکزش بر روی فوتبال است ولی. این سایت اخبار و ساعات بخش مسابقات و لیگ های ورزشی را اعلام می کند ودارای قسمتی است که نتایج را زنده و آنلاین اعلام می کند همچنین قسمتی برای تماشای زنده بازی ها اختصاص داده شده است.

تجزیه و تحلیل ماتریسSWOT سایت ورزش 3

نقاط قوت Strengths
برند قدرتمند

درک نیازهای از رفتار کاربران: سایت ورزش 3 توانسته تا با بررسی های اطلاعات کاربران خود مانند، علاقمندی ها، نیازها و چگونگی رفتار کاربران آنلاین نیاز های کاربران را شناسایی و برطرف می نماید.

دسترسی آسان کاربر: ورزش 3 توانسته با فعالیت در شبکه های مجازی همچون فیسبوک، اینیتاگرام و لاین به کاربران خود بیافزاید و همیشه با کاربران خود در ارتباط باشد.

راحتی کاربر و استفاده از تکنیک های ajax: از تکنیک های آجاکس برای لود کردن جداول لیگ استفاده شده است که از این نظر برای کاربر سایت مفید است. 

نوآوری: ورزش 3 با کسب اعتماد و وفاداری از سوی کاربران خود توانسته با نوآوری به گستره فعالیت خود بیافزاید.

اطلاعات مناسب و چیدمان هنرمندانه: اطلاعات ارائه شده در سایت و چیدمان آنها کاملا هنرمندانه و دقیقا بر اساس نیازهای بینندگان سایت است. وجود اطلاعاتی مانند جداول لیگ های مختلف، پخش زنده فوتبال و… باعث شده که سایت بازدید ثابت مناسبی را دریافت کند. این سایت مصداق سایتی است که اصول معتادسازی مشتریان را در خود ایجاد کرده است.

رتبه مناسب سایت در جهان و کشور ایران: رتبه جهانی: 241 رتبه کشوری: 2 می باشد.

نیرو متخصص: داشتن نیروی متخصص و فعال در شرکت

اولین ها: سایت ورزش 3 از اولین ها در این عرصه بوده است و از این طریق توانسته محبوبیت خاصی در بین کاربران خود پیدا کند

نقاط ضعف Weaknesses

تبلیغات بیش از حد: تبلیغات بیش از حد و استفاده از تصاویر متحرک جهت تبلیغات سبب گردیده کاربر هدف اصلی سایت را که اطلاع رسانی اخبار ورزشی است را دریافت ننماید و در ازدحام تبلیغات قادر نباشد آخرین اخبار فوتبال را بیابد.

عدم برخورداری از سئو مناسب در سایت: وجود خطا در فایل XML نقشه سایت، عدم استفاده از تگ های مهم، که حداقل در هر سایتی می بایست یک بار استفاده گردیده باشد استفاده نشده(تگ های خانواده h)، استفاده بیش از اندازه تگ های keywords، عدم بهینه سازی محتوای تگ های description،بسیاری از نکات بهینه سازی که خود گوگل در زمینه ی آدرس دهی اطلاعات و مطالب بر آن ها تاکید دارد را رعایت ننموده است.

گسترده کم جغرافیایی: سایت ورزش 3 تنها برای کاربران ایرانی طراحی شده است. سایت می تواند با قرار دادن آیتم زبان انگلیسی و عربی پهنه جغرافیایی خود را به سراسر جهان گسترش دهد.  

فرصت Opportunities

افزایش تعداد کاربران در استفاده از ورزش 3 از طریق تلفن همراه

طراحی و ایجاد سایت فروشگاهی

استخدام نیروی کار متخصص

تهدید Threats

کپی برداری رقبا از سایت

حضور رقبایی همچون سایت 90، ورزش 11، فوتبال ایران

نویسنده: علی طهماسبی

منبع: modir123.com