شرکت آدیداس (Adidas)

http://modir3-3.ir/S_M/adidas.png

تاریخچه شرکت آدیداس

چشم انداز شرکت آدیداس: در سال 1920 دو برادر به نام هاي آدولف و رودولف داسلر در شهر «هرزوگن راخ» در نزديكي نورنبرگ كارخانه برادران داسلر را تاسيس كردند. پس از استقبال خوب و شناخته شدن محصولات او، آدولف به فكر ثبت شركت و پیدا كردن نامی برای محصولات خود افتاد. چون خانواده و دوستان، او را آدی صدا می زدند او از کلمه آدی و 3 حرف از نام فامیلی خود استفاده کرد و نام آدیداس را برای شرکت و محصولات خود برگزید.

چندی بعد او به فكر گسترش شركت خود افتاد و محصولات خود را فقط به ارایه كفش ورزشی محدود نكرد. لباس ها و گرم كن های ورزشی نیز به محصولات آدیداس اضافه شدند. سپس آدیداس تجهیزات ورزشی مانند توپ و راکت را نیز تولید کرد.

پس از پايان جنگ جهاني دوم اختلاف شديد بين اين دو برادر بخاطر مسائل سیاسی باعث جدايي آنها شد. رودلف پس از جدایی شرکت پاما را تاسیس کرد. جالب است بدانید زمانیکه دو برادر شرکت های جداگانه خود را بنیان گذاشتند، شهر نیز دو دسته شد و ساکنان تنها به یکی از این دوکه عمده ترین شرکت های هرزوگن راخ بودند، وفاداری داشتند.

پوما و آديداس

اما اين روزها مبلغان پوما و آديداس در مراسم مختلف براي هم لطيفه مي گويند اما برادران داسلر پس از جدايي حتي يك كلمه هم با يكديگر حرف نزدند. سرانجام آدولف داسلر در 78 سالگی در سال 1978در گذشت و سهام این شرکت برای پسر و خانوادهاش ماند اما در سال ۱۹۸۹ خانواده داسلر از شرکت بیرون رفتند و شرکت پس از خرید و ادغام با یک شرکت سازنده به شرکت سهامی عام SOLOMON-GROUP وسایل اسکی وکوهنوردی به نام تبدیل شد.

آدیداس (به آلمانی: adidas AG) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده وسایل ورزشی در دنیا است. این شرکت شامل چند شرکت کوچک‌تر است که عبارت‌اند از: شرکت ریبوک که لباس ورزشی تولید می‌کند، شرکت «تیلور مید» و «مکس فلی» که توپ و وسایل گلف تولید می‌کنند.

چشم انداز آدیداس

چشم انداز شرکت آدیداس

هیچ چیز غیر ممکن نیست!!!

تاریخچه ی خلاقیت های آدیداس گواه اینست که واقعا “هیچ چیز غیر ممکن نیست”

پروژه درس مدیریت استراتژیک پیشرفته

پروژه های مشابه

 

ترجمه ها پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

سفارش مشاوره پایان نامه

پشتیبانی مدیر123