شرکت جنرال موتورز

http://modir123.com/%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%aa%da%98%db%8c%da%a9-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa-%d8%ac%d9%86%d8%b1%d8%a7%d9%84-%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%b2-gm/

تاریخچه و چشم انداز شرکت جنرال موتورز

جنرال موتورز: (General Motors)‏ یا به اختصار جِی‌ام، یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان خودرو است که مرکز آن در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.
این کمپانی که در سال ۱۹۰۸ در دیترویت میشیگان تأسیس شد تولید کننده خودروهای پرطرفدار شورلت، بیوک، جی‌ام‌سی، و کادیلاک و همچنین خودروهای اپل، الدزموبیل، هولدن، سوزوکی، ایسوزو، و واکسهال در کانادا، اروپا، آمریکای لاتین، و آسیای میانه است.

چشم انداز (Vision) شرکت جنرال موتورز

رهبر جهاني در حوزه حمل و نقل و محصولات و خدمات مرتبط ،به وجدآوردن مشتري ازطريق بهبود مستمر باتوجه به كار تيمي، درستي و نوآوري كاركنان شركت.

ماموريت (Mission)

شرکت جنرال موتورز

ماموريت جنرال موتورز چنين است:
به لحاظ اجتماعي در عملكرد هاي خود در سراسر جهان متعهد مي باشد، خدمات و محصولاتي با كيفيت براي مشتريان فراهم سازد كه از ارزش ودرجه بالايي برخوردارب اشد و همچنين كاركنان و شركاء و افرادي كه در كسب و كار با اين شركت همكاري دارند دراين موفقيت سهيم بوده و سهام داران شركت عايدات مالي و درآمد هاي سطح بالا و مستمري درقبال سرمايه گذاري خود  دراين شركت دريافت خواهند كرد.

جنرال موتورز دراین بیانیه، چهار اولویت فرهنگی برای موفقیت کسب و کار خود تعریف کرده است:

۱ – افزایش کمی و کیفی تولید و تمرکز بر مشتری
۲ – عمل کردن به عنوان یک شرکت یکپارچه
۳ – مشارکت در تحقق اهداف
۴ – کارکردن همراه با حس شتاب

گرچه بیلی دورانت با همت خویش در سال 1908 كار عظیمی انجام داد و هسته‌های مجزا تولید خودرو و موتور را به هم پیوند داد و جنرال موتورز را تاسیس كرد و تا مدتی نیز رهبری شركت را برعهده گرفت، اما بدون تردید، نامی كه در سابقه و تاریخچه یكصدساله جنرال موتورز به عنوان رهبری تاثیرگذار همواره می‌درخشد، آلفرد اسلوان است.

پروژه های مشابه آماده مدیریت استراتژیک

 

با کلیک بر تصویر زیر پروژه مدیریت استراتژیک جنرال موتورز را با فرمت پاورپوینت و ورد دانلود نمایید

مدیریت استراتژیک شرکت جنرال موتورز (General Motors)