عنوان مقاله: برند شناسی شرکت نایک، هوآوی، علی بابا، شرکت مسافرتی علی بابا، قالی سلیمان، شرکت بازرگانی عیاران

http://modir3-3.ir/TRANS/modir123.com/reshte-modir123.com.png رشته: مدیریت بازاریابی

 فرمت: word

http://modir3-3.ir/TRANS/modir123.com/page-modir123.com.PNG تعداد صفحات: 3 صفحه

حجم فایل: 241 KB

 منبع: مقاله دانشجویی

چکیده مقاله

برند شناسی شرکت نایک

در این مقاله کلاسی به بررسی هر کی از موارد ذیل در شرکت های نامبرده می پردازیم.

بررسی شیء و علامت و تاویل برند شناسی شرکت نایک، هوآوی، علی بابا، شرکت مسافرتی علی بابا، قالی سلیمان، شرکت بازرگانی عیاران

نایک: شرکت آمریکایی چند ملیتی می‌باشد که در زمینه طراحی، تولید، توسعه وعرضه محصولاتی نظیر کفش، پوشاک، لوازم و ابزار ورزشی به بازار جهانی فعالیت می‌کند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر بیورتون ایالت اورگان واقع در شمال باختری ایالت متحده آمریکا است.

ظهور نایک در دهه 1970

برند شناسی شرکت نایک: تا پایان دهه، سرمایه گذاری نایک گسترش یافت و چندین فروشگاه را در بر گرفت و 20 کارمند و فروش نزدیک به 300000 دلار بودند. این شرکت برای رشد بیشتر آماده بود، اما نایک از کمبود سرمایه برای پرداخت هزینه توسعه ناامید شد. در سال 1971 با استفاده از بودجه شرکت بازرگانی ژاپنی Nishsho Iwai، شرکت BRS توانست خط تولید محصولات خود را در خارج از کشور از طریق پیمانکاران مستقل برای واردات به ایالات متحده تولید کند. در این زمان، این شرکت نام تجاری Swoosh و نام تجاری Nike، الهه یونانی پیروزی را معرفی کرد. این نمادهای جدید در ابتدا بر روی یک کفش فوتبال، اولین محصول نایک فروخته شده قرار گرفتند.

رشد 1980 از طریق گسترش بین المللی و بازاریابی تهاجمی با آغاز دهه 1980، ترکیب نایک از طراحی پیشگامانه و بازاریابی زرنگ و پرخاشگرانه این امکان را برای پیشی گرفتن از شرکت کفش ورزشی آلمانی Adidas فراهم کرد. AG، پیش از این پیشرو در فروش ایالات متحده بود. این شرکت با درآمدهای حاصل از فروش سهام، برنامه ریزی برای گسترش مداوم، به ویژه در بازار اروپا داشت. در ایالات متحده آمریکا، برنامه هایی برای مقر جدید در یک پردیس بزرگ روستایی افتتاح شد و یک مرکز توزیع سواحل شرقی در گرینلند، نیوهمپشایر، به تولید آمد. این کارخانه در سال 1981 کارخانه هایی را در سرزمین اصلی چین تأسیس کرد.

شرکت نایک دارای زیرمجموعه‌هایی از جمله آمبرو و کانورس (تولیدکننده کفش‌های آل استار) و همچنین کول هان و هارلی اینترنشنال است.

توضیح: نشان تجاری نایک به شکل علامت تایید و این نشان از نام الهه پیروزی در یونان گرفته شده است.

ترجمه ها پروپوزال آماده مدیریت استراتژیک پرسشنامه ها

 

پشتیبانی مدیر123

http://modir3-3.ir/images/%d9%81%d8%b1%d9%85%20%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3%20%d8%a8%d8%a7%20%d9%85%d8%a7.png